YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD'de İslamı karalayan afiş!
ABD'nin New York eyaletinde metro istasyonlarına yine İslam karşıtı ilanlar verildi.
ABD'de İslamı karalayan afiş!
09 Ocak 2013 / 21:14 Güncelleme: 09 Ocak 2013 / 21:20

İlanda, 11 Eylül saldırıları sonrası yanmakta olan İkiz Kuleler fotoğrafının yanında, "Yakında, biz, kâfirlerin kalbine korku salacağız." mealindeki ayete yer veriliyor. Ayet İngilizce'ye tercüme edilirken 'korku' (Ru'b) ifadesinin karşılığı olarak 'terör' kelimesi kullanıldı. Yeni bir provokasyon olarak değerlendirilen ilan tepki topladı.

Reklamın yayınlamasına izin veren New York Ulaştırma Departmanı (MTA) yetkilileri ise ilanı hiçbir şekilde onaylamadıklarını açıkladı.

Dinlerarası Diyalog Merkezi'nden Chloe Breyer, reklamların yasal olabileceğini fakat ahlaki olmadığını belirtti.

Ali İmran suresinin 151. ayetinde, "Allah'ın, hakkında bir delil indirmediği bir şeyi, Allah'a ortak koşmaları sebebiyle, o kâfirlerin kalplerine korku vereceğiz. Ve onların sığınağı (gideceği yer), ateştir (cehennemdir). Ve zalimlerin kalacağı yer ne kötü." buyruluyor. Oysa Geller ayeti eksik yorumlayarak sadece "Biz kâfirlerin kalplerine korku salacağız." ifadelerine yer vererek ayeti eksik ve yanlış lanse ederek bir provokasyona daha imza attı.

Aşırı muhafazakar görüşleriyle bilinen İslam karşıtı blog yazarı Geller geçtiğimiz aylarda, 'Uygar insanlar ile barbarlar arasındaki savaşta uygarlardan taraf olun. İsrail'i destekleyin. Cihad'ı bozguna uğratın' yazılı ilanı başta New York olmak üzere birçok yerde asmıştı. Kışkırtıcı ilanların medyada yer almasının ardından içlerinde Yahudi ve Hrısitiyan derneklerin de bulunduğu pek çok grup Geller'ı kınamış, provokatif ilanın hemen yanına hoşgörülü olmayı tavsiye eden karşı afişler yayınlanmıştı.

CHA

başlarına gelecek var herhalde
 // osman tahmaz
başlarına gelecek var herhalde...
10 Ocak 2013 09:27
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler