YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD'de Irma kasırgası bilançosu! Çok sayıda ölü var
ABD'de Irma kasırgası bilançosu! Çok sayıda ölü var
13 Eylül 2017 11:04
ABD'nin Florida eyaletinin Valisi Rick Scott, Miami ve Tampa kentlerinde Irma Kasırgası nedeniyle 12 kişinin, Karayip adalarında ise en az 38 kişinin hayatını kaybettiğini açıklandı.

Florida Valisi Rick Scott, Irma kasırgasına ilişkin bilançoyu açıkladı. Vali Scott, "Yaşanan felakette Florida'da toplam 12 kişi, Karayip adalarında ise en az 38 kişi hayatını kaybetti" dedi. Scott, Florida eyaletinde 7.3 milyon ev ve iş yerlerine elektrik verilemediğini ve Miami'yi Key West'e bağlayan otoyolun onarım çalışmalarının yapıldığını belirtti.

"BEKLENENİN ÜZERİNDE TAHRİP ETTİ"

Scott, "Şu anda etkilenen bölgelerde kurtarma ekiplerimiz gece gündüz görevlerinin başında. Kasırga Florida'yı beklenenin üzerinde tahrip etti. Birlikte bu afetten kurtulacağız" dedi.

Ayrıca Scott, Key West açıklarında bölgede mahsur kalan 10 bin kişiye yardım amaçlı gönderilen uçak gemisi Abraham Lincoln ile irtibatın kesildiğini, ancak korkulan bir durumun yaşanmadığını kaydetti.

Irma Kasırgası'nın Tampa kenti üzerinden Georgia, Kuzey ve Güney Karolina, Virginya eyaletlerinde etkili olduktan sonra hızını keserek ABD'yi terk etmesi bekleniyor.

 

İHA

Allah daha beter etsin.
 // sedat ertekin
yıllardır Müslüman kanı döken bu şerefsiz devlet en kısa zamanda yıkılır inşallah...
13 Eylül 2017 15:25
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler