YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD'de gerilim tırmanıyor
ABD'nin Wisconsin eyaletine bağlı Milwaukee kentinde siyahi Sylville Smith'in polis tarafından öldürülmesi üzerine başlayan olaylarda dün gece 4'ü polis 5 kişinin yaralandığı, 14 kişinin de gözaltına alındığı kaydedildi.
ABD'de gerilim tırmanıyor
15 Ağustos 2016 / 22:21 Güncelleme: 15 Ağustos 2016 / 22:23

Milwaukee Belediye Başkanı Tom Barrett, olaylara ilişkin düzenlediği basın toplantısında, göstericilerin dün gece de polise saldırdığını, güvenlik güçlerine taş ve beton parçalarının atıldığını söyledi.

Olaylarda silahla yaralanan bir gencin hastaneye kaldırıldığını, 14 kişinin de gözaltını alındığını anlatan Barrett, bu gece gençler için sokağa çıkma yasağı uygulanacağını belirtti.

Milwaukee County Şerifi David A. Clarke da gösterilerde dün gece 4 polisin atılan maddeler nedeniyle yaralandığını, 3 ekip arabası ile bir dükkanın tahrip edildiğini bildirdi.

NE OLMUŞTU?

Milwaukee'de, cumartesi akşamı 23 yaşındaki Sylville Smith'in öldürülmesi üzerine geniş çaplı protestolar meydana gelmişti.

Amerika gündemine oturan olaylar sırasında biri akaryakıt istasyonu olmak üzere toplam 6 iş yeri öfkeli kalabalık tarafından ateşe verilmiş, çıkan yangına müdahale etmek isteyen polis ve itfaiye ekiplerinin üzerine ateş açılmış, bazı gazeteciler de saldırıya uğramıştı.
Polis, olay sırasında Sylville Smith'in elinde silah olduğunu, Smith'i öldüren polis memurunun da siyahi olduğunu duyurmuştu.

artsın
 // erol şenol
artarak devam etmesi ve tüm amerikayı kaplaması dileğiyle...
16 Ağustos 2016 Salı 08:20
 // atak
Endişeliyiz...
16 Ağustos 2016 00:30
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler