YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD'de bir idam daha
ABD'de bir idam daha
14 Ocak 2015 10:12
ABD'nin Mississippi eyaletinde 17 yıl önce bir şerif yardımcısını vurarak öldüren mahkumun cezası zehirli iğneyle infaz edildi.

Yetkililer, 66 yaşındaki Andrew Howard Brannan'ın Jackson kentindeki Eyalet Hapishanesi'nde ölümcül dozda ilaç enjekte edilerek idam edildiğini açıkladı.

Brannan, infazdan önce yaptığı açıklamada, 1998'te öldürdüğü 22 yaşındaki Şerif Yardımcısı Kyle Dinkheller'in ailesi, eşi ve iki çocuğundan özür diledi.

Brannan'ın avukatları, 1968'te Vietnam'da savaşan ve Bronz Yıldız Madalyası ile ödüllendirilen müvekkillerine, cinayeti işlediği sırada askerlik döneminde yaşadıkları nedeniyle travma sonrası stres bozukluğu teşhisi konulduğunu ileri sürerek cezanın ertelenmesini talep etmişti. Mahkeme, avukatların talebini geri çevirmişti.  

Brannan, 1998'de trafik kontrolü için kendisini durduran Dinkheller ile önce tartışmış, daha sonra aracında sakladığı tüfeğiyle 9 kez ateş ederek genç şerif yardımcısını öldürmüştü. Cinayetin ardından olay yerinden kaçan Brannan, Dinkheller'in devriye arabasındaki kameranın kaydettiği görüntüler sayesinde yakalanmıştı.

 

AA

Etiketler: ,
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler