YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD'de 3 Müslümanı daha katlettiler!
Amerika'nın Kuzey Carolina eyaletinde üç Müslüman genç silahla vurularak öldürüldü.
ABD'de 3 Müslümanı daha katlettiler!
11 Şubat 2015 / 13:02 Güncelleme: 11 Şubat 2015 / 13:52

Kuzey Carolina Üniversitesi yakınlarındaki Chapel Hill bölgesinde bir apartman dairesinde 23 yaşındaki Şadi Berekat (23), hanımı Yusra Muhammed (21) ve hanımının kardeşi Rezzan Muhammed (19) silahla vuruldu. 

Cinayetle ilgili olarak 46 yaşında Craig Stephen Hicks isimli bir kişi gözaltına alındı. Katil zanlısının 'ateist' olduğu özellikle vurgulandı. Cinayetin özellikle müslümanlara karşı bir nefretin neden olduğu belirtiliyor. Gözlemciler Amerika'da artan İslamafobinin benzer nefret cinayetlerini tetikleyeceğinden endişe ediyor.

Sebebi sosyal medya kampanyası mı?

Şadi Berekat'ın bir süre önce evlendiği ve eşiyle birlikte sosyal medyayı çok iyi kullandığı belirtiliyor.

Berakat'ın ölmeden birkaç gün önce Suriyeli sığınmacılar için yardım kampanyası başlattığı ve sosyal medyada İslamofobi ile ilgili yaptığı paylaşımlar dikkat çekti.

CNN görmek istemedi

Bu arada CNN başta olmak üzere ABD medyasının olaya ya hiç yer vermemesi ya da hayatını kaybedenlerin kimliğini vermeyerek olayı sıradan bir cinayet gibi sunması dikkat çekiyor.

Murdoch'dan ses yok!

Fransa’daki Charlie Hebdo saldırısı sonrası “Müslümanlar cihatçıları yok etmedikçe yaşananlardan sorumludur” diyen FOX TV'nin patronu Rupert Murdoch, ABD’de üç Müslüman gencin öldürülmesi haberini ise görmedi.

Olay, Rupert Murdock’un yayın organlarında sıradan adi bir vaka gibi görülerek küçük bir haberle geçiştirildi. Haber ana sayfada görülmezken ancak arama yapıldığında bulunabiliyor.

1-678.jpg

2-318.jpg

3-175.jpg

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler