YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD'de 14 kişinin öldüğü saldırıyı DAEŞ üstlendi
ABD'de 14 kişinin öldüğü saldırıyı DAEŞ üstlendi
05 Aralık 2015 15:29
DAEŞ, ABD'nin California eyaletinde engellilerin hizmet aldığı bir sosyal hizmetler kurumuna yönelik 14 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı üstlendi

İngiliz Daily Mail’in haberine göre; DAEŞ, San Bernardino katliamını iki üyesinin gerçekleştirdiğini internet üzerinden yayın yapan radyoları Al-Bayan üzerinden duyurdu.

Öte yandan, saldırıyı eşi Syed Farook (28) ile gerçekleştiren ve DAEŞ lideri Ebubekir Bağdadi'ye bağlılığını açıkladığı belirtilen Tashfeen Malik'in (27) dün bir fotoğrafı ortaya çıktı.

San Bernardino katliamının ‘terör saldırısı’ kapsamında değerlendirileceği açıklanmıştı. Bu bağlamda, soruşturmanın yerel polis güçlerinden alınarak ABD Federal Soruşturma Bürosu’nun (FBI) soruşturmayı yürüteceği belirtildi.

POLİSLE GİRDİKLERİ ÇATIŞMADA ÖLDÜRÜLDÜLER

ABD vatandaşı Syed  Farook ve Pakistan asıllı karısı Tashfeen Malik, uzun namlulu silahlarla geçen Çarşamba günü, engellilerin hizmet aldığı bir sosyal hizmetler kurumuna saldırı düzenlemişti. 

Saldırıda 14 kişi yaşamını yitirirken, 21 kişi de yaralanmıştı. Farrok ve Malik, daha sonra polisle girdikleri çatışma sonucunda ölü ele geçirilmişlerdi.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler