YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD zombilere karaşı!
ABD zombilere karaşı!
16 Mayıs 2014 19:30
ABD ordusunun bilim kurgu filmlerine sıkça konu olan zombilere karşı güvenlik önlemleri hazırladığı ortaya çıktı. Pentagon'un varlığını kabul ettiği rapora göre zombiler sınıflara bile ayrılmış.

ABD ordusunun herhangi bir şekilde oluşacak zombi istilasına karşı savunma stratejisi hazırladığı ortaya çıktı.

"İnsan hayatının korunması" için hazırlandığı belirtilen plan kademeli olarak zombi tehlikesinin nasıl ortadan kaldırılacağını açıklıyor. Amerikan Foreign Policy dergisinin ele geçirdiği ve "CONOP 8888" adı verilen "zombi hayatta kalma planı"nda "vejetaryen siyahilerden", "şeytani zombilere" kadar pek çok türde hedef belirlenmiş. Raporda zombilerin tüm insan nesli için bir tehdit oluşturduğu ve bu nedenle "Zombi Karşıtı Baskın"ın incelikleriyle planlandığı anlatılıyor. 30 Nisan 2011 tarihli planın bir "şaka" olmadığı raporun ilk sayfasında yer alırken, söz konusu planın varlığını ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) da kabul etti.

Ordudan yapılan açıklamada planın Nevada'daki askeri üste çalışan stratejistlerin eğitimleri sırasında daha yaratıcı raporlar hazırlamaları için tasarlandığı fakat nihai olarak bir ordu stratejisi haline gelmediği belirtildi. CONOP 8888'e göre ihtimallere en yakın zombi tehlikesi olarak bitki yiyen vejeteryan zombiler gösterildi. Uzaylıların ya da yabancı ülkelerdeki bilim adamlarının çeşitli deneyler sonucunda zombilere yol açacak virüsler üretebileceği ifade edilen planda, "önce tehlike belirlenmeli, sonra hedefler seçilmeli, operasyona başlanmalı, alan domine edilmeli, istikrar sağlanmalı ve nihai olarak sivil otorite tesis edilmeli" deniliyor. Plana göre her şey tamamlandıktan sonra zombilerin bulunduğu önemsiz merkezlere de operasyonlar düzenleyerek tüm tehlikenin sona erdirilmesi gerekiyor.

 

SABAH

Etiketler: , ,
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler