YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD, YPG'ye istihbarat desteğini kesti
Türkiye'nin Suriye harekatı etkisini gösterdi. ABD, PKK'nın Suriye uzantısı YPG’ye hem Fırat’ın doğusuna çekilme talimatı verdi hem de silah ve istihbarat desteğini kesti.
ABD, YPG'ye istihbarat desteğini kesti
27 Ağustos 2016 / 09:34 Güncelleme: 27 Ağustos 2016 / 09:49

PKK’nın Suriye uzantısı YPG, Türkiye’nin ABD hava desteğini de alarak giriştiği Cerablus operasyonu sonrasında en az IŞİD kadar kâbus yaşıyor.

ABD ASKERLERİ ÜSLERİNE DÖNDÜ

IŞİD’in elindeki Menbic kentini alan YPG, o dönemde kahraman ilan edilmişken bir anda gözden düştü.

İsrail istihbaratına yakınlığıyla bilinen Debka sitesinin haberine göre, ABD Başkan Yardımcısı Biden’ın “Fırat’ın doğusuna çekilin’ mesajının ardından ABD’nin Suriye ve Irak güçlerine komuta eden General Steohen Townsend, YPG’lileri eğiten askerlerine üslerine dönme ve desteği kesme talimatı verdi.

"ÇEKİLİRSENİZ DESTEK YENİDEN BAŞLAYACAK"

Ayrıca YPG’ye silah desteği ile paylaşılan istihbarat da durduruldu. PYD lideri Salih Müslim’e ‘Fırat’ın doğusuna çekilme tamamlandığı zaman destek yeniden başlayacak’ mesajı iletildi.

PYD ve YPG liderlerinin bu yaklaşım sonrasında şok içinde oldukları belirtiliyor. Askeri uzmanlara göre ABD’nin bu tavrı sonrasında YPG’nin Suriye’nin kuzeyindeki iki toprağını birleştirerek devlet kurma hayali suya düştü.

YPG içinden bazı isimlerin Türk askerine direnmek için Fırat’ın batısında kalma kararı aldığı iddia edildi. Musul operasyonuna katılmak için ABD tarafından eğitilen bazı Kürt askerlerin de isyan ettiği ileri sürülüyor.

 // Erol
Amerika nın dediği herşeye ihtiyatlı yaklaşmak gerek. Hucurat suresinde buyrulduğu gibi fasık kavimlerden biri size bir haber getirdiği zaman doğru olup olmadığını araştırın....
27 Ağustos 2016 15:51
Yayımlanan sonrada silinen
 // Nezir
Ülkemiz,geçtiğimiz yıllar içinde birbiri ardına adeta bir dizi şeklinde sistemli bir biçimde ölümlü asansör kazaları,damperi kaldırılmış komyonların çarptığı üst geçit kazaları, birbiri ardına inşaattan düşüp ölen işçiler,sözüm ona tersane kazaları, elektirk veya sular kesildi diye yol kapatıp eylem yapmalar, birbiri ardına doktor,hemşire darpları, birbiri ardına maden ocağı kazaları,birbiri ardına çatı kat yangınları, ve yine birbiri ardına fabrika yangınlarına muhatap olmuştur.24 TEMMUZ 2016 ...
27 Ağustos 2016 Cumartesi 14:47
 // Ömer
abd istihbaratı asla kesmez nöbetleşe vermekte. son dönemde pkk (pyd,ypg,pjak... ) ya israii'in aracı kullanarak verdikleri iha'lar.yıllardır ısrailin kullandığı taktik asla ısrail barkodlu ve menşeli silah mühimmat ilaç giyecek vitamin hapları vs vermez.aracı kullanarak başka ülkelere malzeme alımında mali ve siyasi rol üstlenmektedir. pkk ve diğer terör örgüt ilerinde bulunan malzeme ilaç vs için ise hemen gödümündeki medyayı kullanarak Türkiye ile O ülke arasını açma şeytanliğini başlar...
27 Ağustos 2016 13:21
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler