YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD yine haddini aştı! Skandal Can Dündar açıklaması...
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby , Can Dündar ve Erdem Gül’e verilen mahkumiyet kararından endişe duyduğunu açıkladı.
ABD yine haddini aştı! Skandal Can Dündar açıklaması...
07 Mayıs 2016 / 12:37 Güncelleme: 07 Mayıs 2016 / 12:43

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby, ABD'nin resmi US Embassy Turkey Twitter adresinden yayınlanan açıklamasında “ABD, gazetecilik faaliyetleri sonucu devlet sırlarını sızdırdıkları gerekçesiyle suçlu bulunan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül’ün davasında 6 Mayıs’ta verilen mahkumiyet kararlarından endişe duymaktadır” dedi.

Kirby, ABD’nin ifade özgürlüğüne olan desteğini yenilediğini ve Türk makamlarına, demokratik, açık toplumların vazgeçilmez bir unsuru olan bağımsız ve serbest bir basını desteklemeleri yönünde çağrıda bulundu.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü,Türkiye’ye aralarında adil yargılama, yargı bağımsızlığı ve ifade özgürlüğünün de bulunduğu demokrasinin temel ilkelerine dair anayasasında yer alan ve AGİT’e vermiş olduğu taahhütlere bağlı kalması yönünde çağrı da yaptı.

 // Nilüfer42
Amerikalıdan daha amerikan con dündar...
09 Mayıs 2016 16:22
 // Erol efe
Yürü git siz kendi yolunuza eski uşaklık yok artık Türkiye'ye kimse ne yapacağını söyleyemez hele bu hainler için...
08 Mayıs 2016 21:17
 // Yıldırım
Adamlar ajanlarına sahip çıkıyor, birde bunu demokrasiye basın özgürlüğüne bağlamaları varya insanı çileden çıkarır, milleti mal sanıyor pislikler....
07 Mayıs 2016 16:39
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler