YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD yazılım kodlarını vermeyecek
ABD yazılım kodlarını vermeyecek
25 Kasım 2009 08:43
Projenin 9 ortağı arasında Türkiye de bulunuyor

ABD Savunma Bakanlığı'nın, F-35 savaş uçağının kontrolünü sağlayan yazılımının kodlarını, proje ortağı ülkelere vermeyeceği bildirildi.

ABD Savunma Bakanlığı'nın, programın uluslararası ilişkiler yetkilisi Jon Schreiber, Birleşik Krallık'ın, operasyonel bağımsızlık gerekçesiyle yazılım teknolojisine sahip olma yolundaki isteğine ilişkin Reuters'a yaptığı açıklamada, ''kodların proje ortaklarına verilmeyeceğini'' söyledi.

Lockheed Martin firmasının radara yakalanmayan yeni uçağıyla ilgili projenin ortakları Birleşik Krallık, İtalya, Hollanda, Türkiye, Kanada, Avustralya, Danimarka ve Norveç. İsrail de uçaktan almak istiyor. 

Schreiber, kodların verilmesinin yerine, Florida'daki Eglin Hava Üssü'nde bir yeniden programlama tesisi kurulacağını ve burada sürekli olarak bir üst düzeye çıkarılacak olan yazılımların ortak ülkelere verileceğini kaydetti.

Türk'lerin yapamadıkları kendi becerisizliklerindendir.
 // ibrahim çelikoğlu
Mantığımızın kabul etmediği şey;Madem bu kadar çok para ödüyerek kullanamıyacağın uçağı neden alıyorsun.?Hem aldığın uçak
güdümlü olduğundan düşürülüp imha edilmeside o kadar kolay.
Bizim düşmanlarımız kimler? Uçağı yapan emperyal,Hıristiyanlar.Size
saldıranda ya Rum,Yunan,Ermeni,İsrail vs..Başka tehtit aldığımız devlet yokki.Yıllar yılı yaptuğumız yanlış budur.Kendi icat ettiklerimize sahip çıkamıyoruz.Çünkü;Bunların eline düşmü...
25 Kasım 2009 09:07
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler