YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD ve Rusya adım adım savaşa ilerliyor!
ABD ve Rusya adım adım savaşa ilerliyor!
20 Mayıs 2014 20:00
Rusya Başbakanı’nın görüşlerine göre, ABD’nin Rusya’ya karşı yaptırım getirmesi Amerikan yönetiminin bir çıkmaz yolda ilerlediği ve Soğuk Savaş’a doğru tutumlara girdiği anlamına geliyor.

Medvedev bununla ilgili olarak “Biz aslında kimseye lazım olmayan Soğuk Savaş’a doğru yavaş yavaş, ama emin adımlarla ilerliyoruz” dedi.

O sözlerine “Siyaset sanatı en yüksek derecede sağduyulu, düzgün, incelikli, zeki, akıllıca kararlar almakta saklıdır. Görüşlerime göre, Başkan Obama çok uzun bir süre bunda başarılı oldu, ancak şu an yapılanlar maalesef ABD yönetiminde bu şekildeki karar alma kaynakların sona erdiğini kanıtlamaktadır. Bu Amerika için de dahil olmak üzere kötü bir durumdur. Obama daha çok siyasi incelik gösterebilirdi” ifadelerini ekledi.

'Sonu iyi bitmez'

Rusya Başbakanı Dmitriy Medvedev ayrıca “Bizim onunla yaptıklarımız ve elde ettiğimiz sonuçlar ne yazık ki şu anda bu kararlarla çarpılarak tahlisiz bir şekilde neredeyse sıfırlanıyor” diye yakındı ve “Bu durum bu ortamda güzel bir şekilde son bulmaz. ABD yönetimi değişir, Obama’nın yerine başka bir başkan gelir ve herkes bütün bu yaptırımları unutur, bundan kimsenin bir geliri olmaz” dedi.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler