YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD ve Rus Büyükelçileri Dışişleri'ne çağrıldı
ABD'nin Ankara Büyükelçisi John Bass ve Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov dün ayrı ayrı Dışişleri Bakanlığına çağrılarak Türkiye'nin PYD konusundaki hassasiyetleri vurgulandı.
ABD ve Rus Büyükelçileri Dışişleri'ne çağrıldı
14 Ekim 2015 / 11:46 Güncelleme: 14 Ekim 2015 / 15:04

Diplomatik kaynaklardan alınan bilgiye göre, dün her iki ülkenin Ankara büyükelçisi Dışişleri Bakanlığına çağrıldı. ABD Büyükelçisi Bass'ın Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu ile Rus büyükelçinin ise Türk diplomatlarla görüştüğü öğrenildi. Görüşmelerde bölgesel konuların yanı sıra Türkiye'nin PYD konusundaki tutumunun aktarıldığı belirtildi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, önceki günkü yaptığı açıklamada, PKK ile PYD arasında açık bir irtibat bulunduğunu ifade ederek Türkiye'ye dönük bir tehdit hissedilmesi durumunda gerekli tedbirleri alacaklarını, PYD'nin Türkiye'ye karşı faaliyet içine girmesi durumunda ise operasyon yapacaklarını kaydetmişti. PYD'nin Kobani olayları esnasında kendisine tanınan krediyi kötüye kullandığını söyleyen Davutoğlu, "PYD'nin DEAŞ karşısında meşruiyet kazanan bir aktör haline gelmesi kesinlikle kabul edilmez" demişti.

gizli zındıkanın dağılımı her ülkede mevcut
 // Abdullah
ABD Rusya ve Avrupa'nın derin yapılarıyla asla iş görmeyin.Çönkü hepsinin menba ı aynı. Hükümet bazında iş görmek farklı...
14 Ekim 2015 12:50
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler