YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD ve İsrail'e gözdağı
ABD ve İsrail'e gözdağı
06 Eylül 2010 14:08
İran Kara Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Ahmet Rıza Purdestan, ülkesinin herhangi bir saldırıya maruz kalması durumunda halkın güvenliği için tüm imkanları kullanacaklarını belirtti.

İran, ABD ve İsrail'in olası bir saldırısına ilişkin olarak ''tüm imkanların kullanılarak karşılık verileceğini'' belirtti.

İran Kara Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Ahmet Rıza Purdestan, olası bir saldırı karşısında ülkenin savunulması ve halkın güvenliği için tüm imkanların kullanılacağını söyledi.

Orduya ait bir üniversitede konuşan Tuğgeneral Purdestan, ''ordunun gücünün millet için ümit, düşmanlar için ise korku ve ümitsizlik olduğu'' ifadesini kullandı. Purdestan, sömürgeci güçlerin bölgedeki enerji kaynaklarına hakim olmaya çalıştıklarını, ''İran'ın bunlar karşısında sağlam bir kale olarak durduğunu'' belirtti.

Tuğgeneral Purdestan, konuşmasında ''Düşmanlar, gayri meşru hedeflerine ve isteklerine ulaşmak için her türlü cinayeti işliyor. Birleşmiş Milletler (BM) de hiçbir zaman onları engellemiyor'' diye konuştu. ''Düşmanları emellerine ulaşmada başarısız kılacaklarını'' söyleyen Purdestan, ''Düşmanların, hareketlerini an be an takip ediyoruz'' dedi.

ABD ve İsrail İran'a karşı askeri saldırı seçeneğinin gerektiğinde kullanılmak üzere masada tutulduğunu, İran da saldırıya uğraması halinde ABD ve İsrail'in dünya genelindeki tüm çıkarlarını hedef alacağını açıklamıştı.
AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler