YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD Türkiye'ye yeşil ışık yaktı!
Koalisyon sözcüsü Ryan Dillon, bugünkü basın toplantısında Türkiye'nin muhtemel Afrin harekâtına Pentagon'un engel olmayacağı işaretini verdi.
ABD Türkiye'ye yeşil ışık yaktı!
16 Ocak 2018 / 14:22 Güncelleme: 16 Ocak 2018 / 14:26

ABD öncülüğündeki DEAŞ karşıtı koalisyonun sözcüsü Albay Ryan Dillon, bugünkü basın toplantısında Türkiye'nin muhtemel Afrin harekâtına adeta yeşil ışık yaktı. 

Haberi duyuran gazeteci Wladimir van Wilgenburg, Dillon’un kendi sorusuna “Afrin, koalisyonun operasyon alanı içerisinde değil” yanıtını verdiğini belirtti.

'TERÖR ORDUSU' İLANI KIYAMETİ KOPARDI!

Başından beri YPG ile işbirliğine giden ABD, son olarak Türkiye ve Irak sınırlarında 30 bin kişilik terör ordusu kuracağını ilan edince kıyamet kopmuştu.

Ankara'da başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm yetkililer terör ordusunun başının ezileceğini, ilk adımın da Afrin olacağını birkaç gündür açıklıyor.

Halep'in en büyük ilçelerinden Afrin'in batısı Hatay, kuzeyi ise Kilis ile çevrili. İlçe, Hatay'ın Amanos Dağları'na açılıyor.

Afrin'in doğusundaki Azez bölgesi Türkiye ve Özgür Suriye Ordusu güçlerinin kontrolünde. Güneydeki İdlib'de ise Türk ordusunun gözlem noktaları var.

Teröristlerin tek çıkış noktası, Halep'in kuzeybatısındaki cep olabilir ancak o bölge de Şam rejimi ve Rusya'nın kontrolü altında.

ABD'nin desteğiyle 911 kilometrelik Türkiye sınırının yarıdan fazlasını işgal eden YPG'lilerin oluşturduğu terör koridoru, Fırat Kalkanı Harekâtı ile bölünmüştü.

Cerablus-Azez hattını 2016'nın sonbaharında kısa sürede IŞİD ve YPG'li teröristlerden temizleyen Türk ordusu, Şubat 2017'de güneydeki El Bab'ı kurtararak güvenli bir bölge oluşturdu.

Muhterem Hurşit Dilaver üstâdım
 // Rasim DUMAN
Her zamanki muhteşem yorumlarından birini yapmışsın, ellerine sağlık. O mübârek ellerini öpüyorum, kıymetli üstâdım. Selâm ve dua ile. ...
16 Ocak 2018 Salı 19:53
 // Çetin
Gezi zekalı abd, bu saatten sonra senin yakacağın ışığı yiyeyim e mi? Sen zaten ışığı, ne zaman ışığın renginin değil, ışığın bile hükmünün kalmadığı, ne ışığını ne de seni bile artık kimsenin İP(!)lemediği durumda yakarsın ki, sonradan ben zaten ışık yakmıştım diyebilesin, utanmadan zevahiri kurtarabilesin. Dünyanın en ahlaksız, namussuz, kahpe devletisin eeeyy abd. Askerlerin sivilde blue jean yani kot giyiyorlar ya, sen o ışığı alda kot(!)una sok, sende kaçacaksın, kaçarken kendi önünü aydınlatırsın....
16 Ocak 2018 19:14
HURŞİT ABİ
 // MURAD
ALKIŞLIYORUM YORUMUNU:)...
16 Ocak 2018 Salı 16:28
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler