YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD Türkiye'den yardım istedi
ABD’nin Ferguson eyaletinde bir gencin polis kurşunuyla hayatını kaybetmesiyle büyüyen olaylar sonrası ABD Türkiye’den yardım istedi.
ABD Türkiye'den yardım istedi
20 Ağustos 2014 / 12:54 Güncelleme: 20 Ağustos 2014 / 14:28

ABD’nin Ferguson Eyaleti’nde 9 Ağustos tarihinde bir gencin 6 polis kurşunuyla hayatını kaybetmesinin ardından başlayan sokak gösterileri her geçen gün büyüyor.

ABD Başkanı Barrak Obama, tatilini yarıda keserek Beyaz Saray’a geri döndü. Olayları bastırmak için Ulusal Muhafız Birliği’nin Ferguson’a konuşlanacağı açıklandı. 

Ferguson’daki olayları yatıştırmak için çeşitli hamleler yapan ABD yetkilileri son olarak Türkiye’den yardım istedi.

Türkiye’deki gezi olayları sırasında krizi yöneten ekip içinde olan Başbakanlık Baş Danışmanı Ertan Aydın’ı arayan Beyaz Saray yetkilileri Aydın’dan gezi olayları sırasındaki tecrübelerinden istifade etmek ve taktiksel anlamda bilgi almak için görüştü.

ABD, Gezi olaylarını desteklemişti

Geçtiğimiz yılın Mayıs ayı sonlarında patlak veren Gezi Parkı olayları, bir anda dünyanın gündemine oturmuş, başta ABD olmak üzere Almanya ve bazı Avrupa ülkeleri hükümeti eleştiren açıklamalarda bulunmuştu.

17 Haziran 2013'te Beyaz Saray Sözcüsü Jay Carney, "Türkiye'deki hadiseleri endişeyle izlemeye devam ediyoruz' açıklaması yapmış, CNN ise gün boyu canlı yayınlarla Taksim'i dünyaya izletmişti.

abm.jpg

 

cnn-002.jpg

 

HABER7

14:09
 // cenk
yardım etmeyin insanlar abd de haklarını arıyor. Her yeri karıştıran abd karışsın bide...
20 Ağustos 2014 14:09
GEBERİN GİDİN
 // ADEMOĞLU
Beter olun.Sen gel ülkemi karıştır ha.Senide karıştıran olurmuş demek ki.Başıma gelmez deme eden bulur.Tekrar diyorum beter olun İnşaallah.Bütün Avrupada karışsa süper olurdu....
20 Ağustos 2014 Çarşamba 13:57
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler