YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD Türk askerinin olduğu yere kamp kuruyor
ABD Türk askerinin olduğu yere kamp kuruyor
05 Ekim 2016 23:20
ABD'nin, Başika'da Türk askerlerine yakın bir bölgeye kamp kurduğu öğrenildi.

Musul yakınlarında bulunan ve Türkiye ile Irak merkezi hükümeti arasında sorun haline gelen Başika'daki Türk askerleri ile ilgili tartışmalar sürerken, ABD ordusunun Musul operasyonunda kullanılmak üzere Başika'da askeri kamp kurduğu belirtildi.

TÜRKİYE'NİN EĞİTTİĞİ SÜNNİ HEŞDİ VATANİ BİRLİĞİ'NİN YAKININA ABD KAMPI

Merkezi Erbil'de bulunan ve uydudan yayın yapan Rudaw televizyonunda yer alan habere göre, ABD ordusu, Musul operasyonuna hazırlık kapsamında, Türk ordusunun eğittiği Sünni Heşdi Vatani gücünün bulunduğu kampın yakınlarında yeni bir kamp kuruyor.

"MUSUL SAVAŞI BÜYÜK BİR SAVAŞ OLACAK"

Yapımı devam eden kampa ABD'li askeri danışmanların 10 Ekim'den itibaren yerleşmesi planlanıyor. Başika Dağı Cephesi Peşmerge Komutanı Tümgeneral Behrem Doski, "Musul savaşı, şu an yaşanan savaştan daha büyük olacak. Çünkü, terör örgütü DAEŞ'in en büyük karargahları bu kentte bulunuyor" dedi.

 

DHA

 // Mustafa
Sayın Dost, bence sığınmak için degil, bizi takip etmeye geldiler. Kontrol altında tutmayı amaçlıyorlar. Ama hoşuma giden tarafı şu: bir zamanlar Amerika höt deyince pısıyorduk, şimdi herifler bizden tedirgin oluyor. Bunun için önümüze fatura koymaya da çalışıyorlar, onu da beceremiyorlar....
06 Ekim 2016 09:03
 // Dost
Korkak kopekler nereye kaçıp siginacaklarini da iyi biliyorlar....
06 Ekim 2016 01:17
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler