YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD startejisinde değişiklik yok
ABD Başkanı Barack Obama Afganistan ve pakistan için belirlenen strateji de şimdilik değişiklik olmadığını açıkladı....
ABD startejisinde değişiklik yok
05 Ekim 2010 / 09:23 Güncelleme: 05 Ekim 2010 / 09:26

ABD Başkanı Barack Obama, Kongre'ye gönderdiği mektupta, yönetiminin Afganistan ve Pakistan için belirlediği stratejide şimdilik değişiklik yapmaya ihtiyaç olmadığını söyledi.

Amerikan birliklerinin El Kaide terör örgütüne operasyonlarını yoğunlaştırdığı bir dönemde Kongre'ye mektup yazan Obama, ''Aralık 2009'da belirlendiği şekliyle stratejiyi uygulamaya devam edeceğiz ve bu aşamada değişikliklerin gerekli olduğuna inanmıyoruz'' ifadesini kullandı.

Obama, ayrıca ''Kongre'nin Afganistan'daki operasyonların devamı hakkında tartışmaları sürdürürken bu stratejinin başarıyla icra edilmesinin çıkarımıza olduğunu bir kez daha vurgulamak isterim'' dedi.

Bölgedeki Amerikan stratejisinin baştan sona incelenmesini takiben Obama, 30 bin takviye asker gönderme kararı almıştı. Amerikan askerlerinin Afganistan'dan çekilmeye 2011 yazında başlaması bekleniyor. (A.A.)

insan...
 // ibrahim çelikoğlu
İnsan oğlu çiğ süt emmiştir,eline imkan geçtiğince hesabını çıkarır,menfaatlarına görede hesabı keser.İnsan olduğunu unutuverir.ABD'yede huzur batmış,kağıt paralar sayesinde dünyanın kanını emmiş,çok kan akıtmıştır.Bu devirde Dünya değişmek üzeredir.İnsanlık gözünü açmak üzere.Okullar çoğalmış bilgi değer kazanmıştır.Bilinmeyen olmuş olsa dahi meydana çıktığında idrak kolaylaşmıştır.Obama'nın yapması gereken;İnsan olduğunu hatır...
05 Ekim 2010 10:21
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler