YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD Sözcüsü Türkiye sorusuna cevap veremedi
ABD Sözcüsü Türkiye sorusuna cevap veremedi
24 Mart 2016 07:35
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mark Toner, günlük basın toplantısında gazetecilerin sorularını cevapladı.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mark Toner, Belçika'nın başkenti Brüksel'de düzenlenen terör saldırılarında hayatını kaybedenlerin anısına ABD'de bayrakların yarıya indirilmesinin ''yas ve saygı işareti'' olduğunu, fakat diğer ülkeler için aynı uygulamanın yapılmamasının saygısızlıkla tarif edilemeyeceğini belirtti.

Toner, günlük basın toplantısında Brüksel'de havalimanı ve metro istasyonuna düzenlenen terör saldırılarında hayatını kaybedenlerin anısına ABD'de bayrakların 26 Mart'a kadar yarıya indirilmesine ilişkin konuştu. 

'MÜTTEFİKLER ARASINDA BİR AYRIM MI VAR?'

''Acı paylaşımında bayrakları yarıya indirmede kriter nedir? Saldırının nerede olduğunun önemi ya da müttefikler arasında bir ayrım var mı?'' şeklindeki soruya Toner, ''Bu kararın Beyaz Saray tarafından ya da ülkenin liderleri tarafından alındığını sanıyorum.'' cevabını verdi. 

'BEYOĞLU'NDAKİ SALDIRIYI KINADIK'

Bu konuda herhangi bir kriter olup olmadığını bilmediğini söyleyen Toner, son olarak İstanbul Beyoğlu'nda düzenlenen ve 4 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı da kınadıklarını hatırlatarak, ''Bayrakların yarıya indirilmemesi saygısızlık şeklinde yorumlanmamalı'' dedi. 

'KRİTERLER HAKKINDA BİR ŞEY DİYEMEYECEĞİM'

Toner, Türk yetkililerle de bu konudaki üzüntülerini paylaştıklarını belirterek, Brüksel saldırısı sonrası bayrakların yarıya indirilmesi üzerine, ''Bu bir yas ve saygı göstergesidir. Hangi durumda bunun uygulandığı yönündeki kriterler hakkında bir şey diyemeyeceğim'' şeklinde konuştu.

ABD Başkanı Barack Obama, Brüksel'de gerçekleştirilen terör saldırılarında hayatlarını kaybedenlerin anısına ülke genelindeki federal kurumlar, askeri noktalar, savaş gemileri ve limanların yanı sıra büyükelçilikler ve askeri tesislerde bayrakların 26 Mart’a kadar yarıya indirilmesi talimatını vermişti.

 

AA

ab-nato
 // han mete
türkiye olarak ne zman ab ve nato gibi haçlı işgalinden kurtulup bunlara karşı açıktan alennen karşı çıkıp savaşabileceğiz bilmiyoruz.bunların ortadoğuda ve dünyada yaptığı terörü fitneyi görmek için görmeye bile gerek yok sağır sultana bile malum.şuankidurumumuz işgal altındaki anadolunun, işgalcilerin masa başında terhis ettiği ordumuzun silahlarını kaçak göçek çete savaşlarıyla zorla kaçırarak bunlara karşı mücadele şeklinde.işgalden ve bunların yerli temsilcilerinden temizlenceğiz birgün.....
24 Mart 2016 Perşembe 12:32
 // kasım
Yorumunuzchp ye kapak olsun...
24 Mart 2016 11:11
Ona gelince var bize gelince yok .
 // mustafa
küfür tek millet....
24 Mart 2016 06:41
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler