YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD Senatosu: Gülen'i desteklediğimizde Türkiye İslamlaşmayacak!
ABD Senatosu aylar evvel Türkiye'nin İslamlaşmaması için Fetullah Gülen'i desteklemeleri gerektiğini belirten bir rapor hazırlamış!
ABD Senatosu: Gülen'i desteklediğimizde Türkiye İslamlaşmayacak!
03 Ağustos 2016 / 09:07 Güncelleme: 03 Ağustos 2016 / 12:56

Türkiye'de 15 Temmuz gecesi FETÖ - NATO tarafından gerçekleştirilen darbe girişiminin ardından gözler ABD'ye çevrildi.

Darbe girişimi gecesi CIA ajanlarının Türkiye'de olduğu tespit edilirken hain girişimin halk tarafından bastırılması stratejik müttefikimiz (!) ABD'de hayal kırıklığı oluşturdu

DERİN İLİŞKİ ABD RAPORUNDA

ABD ile Fetullah Gülen'in derin ilişkisi gözler önüne seren yeni bir belge ortaya çıktı.

ABD Senatosunda hem Cumhuriyetçilerin hem de Demokratların desteklediği rapora göre Türkiye'nin İslamlaşmaması için Gülen'in desteklenmesi gerektiği belirtiliyor.

İşte o rapor:

Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyindeki Kürtlerin yaşadığı bölgeyi bombalamalarından endişe duyuyoruz. ABD ve ortaklarının DAEŞ ile mücadele için kurduğu koalisyon anlaşmasını NATO müttefiki Türkiye ihlal etse bile buna göz yumamayız.

Rapora göre; Türkiye'nin DAEŞ ile mücadele konusunda en inatçı müttefik olduğunu ama aynı zamanda savaş sonrası Suriye'de demokrasiyi müdafaa edebilen ve ABD'ye sadık olacak bir güce dönüşebileceği belirtiliyor!

rs1-744.jpg

ERDOĞAN'A "İÇ VE DIŞ POLİTİKAYI GÖZDEN GEÇİR" DEMELİYİZ

Raporda şu ifadeler yer alıyor:

Erdoğan'a hem Kürtlere saldırmasını kesmeyi hem de temel demokrasiyle ilişkili olan iç ve dış politikasını tekrar gözden geçirmesini söylemeliyiz.

Uluslararası toplumun Türkiye'de son yıllarda artan insan hakları ihlalleriyle ilgili hiçbir şey yapmadığını kabul etmeliyiz. Erdoğan seküler Türkiye'yi yavaş yavaş ülkedeki otoritelerin yardımıyla radikal İslamcıların limanı haline getiriyor.

GÜLEN'İ DESTEKLERSEK TÜRKİYE İSLAMLAŞMAYACAK

Rapordaki Gülen ayrıntısı dikkat çekiyor:

Türkiye'yi dini radikallikten uzaklaştırmak küresel toplum için hayati önem taşımaktadır. Bu hedefe dinlerarası ve kültürlerarası diyaloğu öne çıkaran ve aynı zamanda ülkenin yönetiminde demokrasiye uymayı öngören Türk ve Müslüman bilim adamı olan Fethullah Gülen'i destekleyerek ulaşılabilir. Dünya toplumu tarafından desteklenen bir Gülen otoritesi Türkiye'yi radikal İslam'dan uzaklaştıracaktır.

Bununla beraber, ABD'nin Türkiye dış politikasını düzeltmenizi ve ülkenin tekrar karşışıklı fayda sağlayacak işbirliğine yanaşması için gereken baskıyı uluslararası hukuk çerçevesinde uygulamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

PUTİN DE AYNI ŞEYİ SÖYLEMİŞTİ

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus uçağının düşürülmesiyle ilgili yeni bir açıklama yaptı. Putin'in açıklamaları yine sert. Rusya lideri vatandaşlarına "Türkiye'ye gitmeyin" uyarısı yaptı, "Türkiye'de mevcut yönetim ülkeyi İslamlaştırıyor" dedi.

KANALAHABER.COM - ÖZEL İÇERİK

CHPnin zor günleri.
 // hursit dilaver
FETÖ amerikadan, CHP almanyadan aynı amaç üzereler.ne edelim. kader bu.CHPnin almanya gezileri 1 aydır kesilmişti. şimdi tekrar mı başlıyacak. ya da kemal bey 'ulan sıra bana mı gelecek, ayağımı kaydırıp selin sayeki mi yerime getirecekler' şüphesine mi düştü. bu günlerde çok sessiz sanki.bu yüzden olabilir mi. meral hanım kaybetti , sıra bana mı geldi diye düşünür tabi.(esasen CHPnin bu darbeden haberi olmalıydı. sanki vardı gibi, ama, kemal bey de biliyormuydu....
03 Ağustos 2016 Çarşamba 16:10
GELMİŞ GEÇMİŞ
 // CEM
En kalleş müttefik...
03 Ağustos 2016 Çarşamba 13:10
 // Rasim DUMAN
"Turkiye'yi dini radikallikten uzaklastirmak, kuresel toplum icin hayati onem tasimaktadir." Evet, onlar icin iain ozeti,esasi,hulasasi ve "bam teli" budur. Zira Turkiye, İslam Dunyasinin "basi" ve "lideri" hukmundedir. Bu "basi" 1920'den 1950'ye kadar, kesip koparmak icin cok ugrastilar. Dogrusu epeyce de "hasar" verdiler ; lakin "ana damar"i koparmaya muvaffak olamadilar ve bundan sonra da asla muvaffak olam...
03 Ağustos 2016 13:07
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler