YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD PYD'yi korumaya devam ediyor
Üst düzey bir Pentagon yetklisi, PYD/PKK'nın çok sayıda militanının bulunduğu binaya ABD bayrağını YPG unsurlarının asmadığını iddia etti.
ABD PYD'yi korumaya devam ediyor
17 Eylül 2016 / 10:17 Güncelleme: 17 Eylül 2016 / 10:19

Suriye'nin Rakka kentine bağlı Tel Abyad ilçesinde terör örgütü PYD/PKK'nın çok sayıda militanının bulunduğu binaya ABD bayrağı asıldı.

Terör örgütü PKK'nın Suriye'deki kolu PYD'nin mevzilerinin kontrolündeki Tel Abyad ilçesinin Mumbatıh bölgesinde 3 noktaya asılan ABD bayrakları, Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinden de görülüyor.

ABD, PYD'Yİ KORUMAYA DEVAM EDİYOR

Konuyla ilgi açıklama yapan bir Pentagon yetkilisi, evlerin çatılarına asılan Amerikan bayraklarının kenti kontrol eden YPG güçleri tarafından değil bölgedeki Amerikan özel kuvvet askerleri tarafından asıldığını iddia etti. Bayrağın çekilmesinin ardından ise bilinmeyen bir kaynaktan Amerikan askerlerine ateş açıldığını söyledi.

PYD 'KARARGAHI'NA ASILAN ABD BAYRAKLARI HALEN YERİNDE

Suriye'nin Rakka kentine bağlı Tel Abyad ilçesinde terör örgütü PYD/PKK'nın çok sayıda militanının bulunduğu binaya asılan ABD bayrağının halen yerinde durduğu görüldü.

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü Peter Cook ise,  Suriye'nin Tel Abyad ilçesinde PKK'nın Suriye uzantısı PYD'nin çok sayıda militanının bulunduğu binaya ABD bayrağı asılmasıyla ilgili haberleri  görmediğini, "ancak daha önce  de ortaklarımıza kendi kendilerine Amerikan bayrağı asmamaları çağrısı  yapacağımızı söylemiştik, son olayı bilmiyorum ama böyle bir  şey varsa bunu konuşacağız." ifadesini kullanmıştı.

DAHA ÖNCEDE OLMUŞTU

Suriye'de 2 Eylül'de Fırat Nehri'nin batısındaki Münbiç ilçesinde terör örgütü PYD/PKK'nın çok sayıda militanının bulunduğu Rafi köyünde çevreye ABD bayrakları asılmıştı. Bölgedeki yerel kaynaklar, teröristlerin ABD bayrağını "kalkan" olarak kullandığını belirtmişti. 

Abd bayragı pyd bayagı
 // ht
Abd. Bayragından haberleri yoksa o zaman vurun gitsin pislikleriii...
17 Eylül 2016 16:58
eziklik üzerine ihtisas yapmak mı işimiz bre..
 // hursit dilaver
tvlerde hep konulr üzerinde savunmamız yapılıyor.akıl veren ve şu yapılmalı diyen yok.hep savunma ve türke türk propagandası. seyretmekten bıktım.BAN NE YAPILMASI GEREKTİĞİNİ SÖYLEYİN KARDEŞİM.yahu önünüzde bir MUAVENET var.işte size nasıl onu yanlışlıkla bir sarhoş amerikan askeri bombaladıysa,siz de bir cahil, okuması olmayan benim gibi at hırsızı birine burayı hatta karrgahını bombalatın.( ben hazırım.) ABD BENİ SUÇLU İLAN EDİP İSTERSE HEMEN VERMEK YOK. FETÖ HİKAYESİ GİBİ.sallayın durun....
17 Eylül 2016 Cumartesi 14:43
 // Hakan
Coni pacavrasiyla Pyd pacavrasi arasında hiçbir fark kalmadi gebertin şu pislikleri....
17 Eylül 2016 13:41
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler