YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD, PKK'ya yardım etti...
ABD, PKK'ya yardım etti...
26 Kasım 2010 08:46
ABD'nin Irak ve Afganistan'daki "kirli savaşı"nı kanıtlayan Wikileaks'in son parti belgeleri büyük gürültü koparacak. El Hayat gazetesinin haberine göre ABD güçlerinin, PKK'ya silah verdiği ve Türkiye'deki saldırılarını görmezden geldiği iddia ediliyor

Gözler, ABD'nin Irak ve Afganistan işgallerine dair savaş suçlarını belgelerle ispatlayan Wikileaks'in açıklayacağı son parti belgelere çevrildi. Jerusalem Post'un Londra merkezli Arapça yayın yapan El Hayat gazetesine dayanarak verdiği habere göre, son belgeler arasında, bazı ülkelerle ilişkilerin bozulmasına, hatta ABD'li diplomatların hayatlarının riske girmesine yol açabilecek yazışmalar var.

Askeri belgelerde PKK, "özgürlük savaşçıları ve Türk vatandaşları" olarak nitelendirilirken, ABD'nin Irak'taki tutuklu PKK'lıları serbest bıraktığı, Irak'ta bulunan ABD güçlerinin, PKK'ya silah verdiği ve örgütün Türkiye'deki saldırılarını göz ardı ettiği iddia ediliyor. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü PJ Crowley ise, belgelerin yabancı liderler hakkında yerici ya da eleştirel ifadeler içermesi durumunda Washington'ı utandırabileceğini kaydederek, "Umuyorum bunlar yaşanmaz, ancak her ihtimale hazırız" dedi.

TÜRKİYE - EL KAİDE İDDİASI

Haftasonu yayımlanacak belgelerin, "Irak Savaşı Günlükleri'nden 7 kat büyük olduğu belirtiliyor. Belgelerde, Türkiye'nin Irak'ta El Kaide'ye yardım ettiği, Türkiye'nin sınırlarını kontrol altında tutamamakla suçlandığı öne sürülüyor. Bir Wikileaks yöneticisi ise belgelerin çevirisi için Türk gönüllülere ihtiyaç duyduğunu söylüyor. (Yeni Şafak)

BİZLER DAHASINI DA BİLİYORUZ AMA !
 // BATUHAN
"Yalancının mumu yatsıya kadar yanarmış". Bizler kimin ne yaptığını, kim olduğunu çok iyi biliyoruz fakat henüz gücümüz yetmiyor. Şimdilik onların maşası olan iç düşmanlarla mücadele ediyoruz. Yalnız sıra vakit geç olmadan dış (dost gözüken) düşmanlara da gelecek bir şey hemen olmuyor. Olan bitenlerin hesabı mutlaka sorulacak, karşılıksız kalmayacak. Gidişat çok iyi sabır....
26 Kasım 2010 09:23
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler