YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD operasyonun detaylarını açıkladı
ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM), Suriye'deki IŞİD hedeflerine yönelik hava saldırılarıyla ilgili yeni detaylar açıkladı.
ABD operasyonun detaylarını açıkladı
23 Eylül 2014 / 19:06 Güncelleme: 23 Eylül 2014 / 19:07

Saldırılarda, Rakka, Deyr ez-Zor, Haseke ve Ebu Kemal yakınlarındaki çok sayıda IŞİD hedefinin vurulduğu ya da hasara uğratıldığı, vurulan hedefler arasında IŞİDmilitanları, eğitim kampları, karargahlar ve komuta-kontrol tesisleri, depolama tesisleri, bir finans merkezi, malzeme kamyonları ve silahlı araçların bulunduğu belirtildi.

ABD'nin bu saldırıları yürütmek için Kızıl Deniz ve Kuzey Arap Körfezi'ndeki uluslararası sularda görev yapan "USS Arleigh Burke" ve "USS Philippine Sea" adlı savaş gemilerinden 47 Tomahawk kara saldırı füzesi fırlattığı, ayrıca CENTCOM'un sorumluluk sahasında konuşlu ABD Hava Kuvvetleri, Donanma ve Deniz Piyadaleri'ne bağlı avcı ve bombardıman uçakları ile insansız hava araçlarının kullanıldığı bilgisi verildi.

CENTCOM, Bahreyn, Ürdün, Suudi Arabistan, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin de IŞİD hedeflerine karşı saldırılara katıldığını ya da destek verdiğini, tüm uçaklar ve insansız hava araçlarının daha sonra bölgelerden güvenli biçimde ayrıldığını kaydetti.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler