YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD o olay için 'terörist saldırısı' dedi
ABD o olay için 'terörist saldırısı' dedi
23 Ekim 2014 04:45
ABD Dışişleri Bakanlığı, “terör saldırısı” olarak nitelendirdiği Kudüs’te tramvay durağında bekleyen yolculara bir aracın çarpması olayını kınadı.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Psaki, yaptığı yazılı açıklamada, “ABD, Kudüs’te bugün meydana gelen terör saldırısını en güçlü şekilde kınıyor” ifadesini kullandı.

Olayda hayatını kaybeden ve Amerikan vatandaşı olduğu söylenilen bebeğin ailesine taziyelerini ileten Psaki, yaralılara da acil şifalar diledi. Psaki, tüm tarafları sakinliğini kuramaya ve olayın hemen ardından tansiyonu yükseltecek eylemlerden kaçınmaya çağırdı.

İsrail Emniyet Müdürlüğü, Kudüs'te akşam saatlerinde bir aracın tramvay durağına girmesi sonucu 2'si ağır 8 kişi yaralandığını, 3 aylık bebeğin ise hayatını kaybettiğini bildirmiş, aracıyla durakta bekleyenlere çarptıktan sonra kaçmaya çalışan Filistinli şoförün ise İsrail polisi tarafından vurularak yakalandığını kaydetmişti.

İsrail Başbakanlık Ofisi'nden yapılan açıklamada da Başbakan Netanyahu'nun ''saldırı'' olarak nitelendirdiği olaydan Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ı sorumlu tuttuğu belirtilmişti.

 

AA

Etiketler: , , ,
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler