YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD neden Panama Belgelerinde yok?
Panama Belgeleri fırtınası dünyanın dört bir yanında esmeye devam ederken adı daha önce vergi skandallarına karışmış ABD'li şirketlerin neden belgelerde yer almadığı sorusu gündeme geldi.
ABD neden Panama Belgelerinde yok?
10 Nisan 2016 / 14:29 Güncelleme: 10 Nisan 2016 / 14:32

Rusya’dan Çin’e Asya’dan Afrika’ya kadar pek çok milyarderin vergi kaçırmak için açtığı offshore hesaplar Panama Belgeleri’nde ortaya çıktı.

Fakat vergi uzmanlarına göre belgelerde Amerika Birleşik Devletleri’nden kayda değer hiçbir şirket, kişi veya kurum olmaması dikkat çekti.

Panama Belgeleri’ni yayımlayan Uluslararası Araştırmacı Gazeteciler Derneği’nin başkan yardımcısı Marina Walker Guevara, “Amerikan şirketleri vergi kaçırmada çok deneyimli. Fakat onlar Panama’da çalışmıyor. Hesapları daha çok Virgin ve British Adaları’nda” diyor.

Öte yandan ABD’de offshore hesaplarının açılmasına müsaade eden eyaletler de var. Bunlar Delaware ve Wyoming bu iki eyalette ABD’li zenginler offshore hesaplar açıp vergiden muaf olabiliyorlar.

ABD Hazine Bakanlığı’ndan bir yetkili AFP’ye yaptığı açıklamada offshore konusunda önlemlerini artıracaklarını belirtti. Yetkili, “Hazırladığımız önlem tasarısının son aşamasındayız” dedi.

 // Ömer
mesele rusya çin vs değil hedef Türkiye yi bu ülkeler bu ülkelerden bir şekilde uzaklaştırıp yalnızlaştrdıktan sonra Türkiyeyi bazı ( pyd üzerinden bağımsız Kürdistan , münhasır bölge doğalgazı ermeni sorunu .vs) kabulü imkansızlara zorlamaktan başka bir şey değildir. Tüm pisliklerin merkezinde siyonizm denetimli abd olduğunu bildikleri halde maalesef güzide Türk medyamızda! bu oyuna alet olmakta....
10 Nisan 2016 15:09
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler