YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD Kongre heyeti İsrail'de
ABD Kongre heyeti İsrail'de
06 Mayıs 2015 09:15
İsrail Başbakanı Netanyahu: "ABD'nin İsrail'e yönelik desteği ve onunla ittifak, İsrail'in milli güvenliğinin temelini oluşturuyor"

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ABD'nin İsrail'e yönelik desteği ve onunla ittifakın, İsrail'in milli güvenliğinin temelini oluşturduğunu belirtti.

Netanyahu'nun ofisinden yapılan yazılı açıklamada, ABD Kongresi'ndeki Demokratlar ve Cumhuriyetçilerden oluşan bir heyeti kabulü sırasında konuşan Netanyahu'nun, "ABD'nin İsrail'e yönelik desteği ve onunla ittifak, İsrail'in milli güvenliğinin temelini oluşturuyor" dediği belirtildi.

Açıklamaya göre, heyetten ABD Temsilciler Meclisi İç Güvenlik Komitesi Başkanı Cumhuriyetçi Michael McCaul da "İzninizle heyet adına şunu ifade etmek istiyorum. Biz burada bugün Demokratlar ya da Cumhuriyetçiler olarak değil, İsrail'i destekleyen Amerikalılar olarak bulunuyoruz. İsrail, bizim bölgedeki en iyi müttefikimizdir. İsrail, demokratik bir devlet ve bölgedeki umut ışığıdır" ifadesini kullandı.

Açıklamada, heyetin ülkeye ne zaman geldiği, kaç gün kalacakları ve ne zaman ülkeden ayrılacakları konusunda bilgi verilmedi.

 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler