YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD kendi 'GEZİSİ'ni durduramıyor!
ABD'de 18 yaşındaki siyahi genç Michael Brown'ın polis tarafından öldürüldüğü St. Louis kentinin Ferguson semtinde yine göstericilerle polis arasında gergin anlar yaşandı.
ABD kendi 'GEZİSİ'ni durduramıyor!
19 Ağustos 2014 / 14:10 Güncelleme: 19 Ağustos 2014 / 14:22

Şiddet olayları ve çatışmaların bir haftayı aşkın süredir devam etmesi üzerine Missouri Valisi Jay Nixon'un Ulusal Muhafız Birliği'nin konuşlandırılması emrini vermesi semtteki tansiyonu daha da yükseltti.

Ferguson’daki güvenlik operasyonlarının başına getirilen siyahi polis Yüzbaşı Ronald Johnson idaresindeki polis, beraberlerinde getirdikleri kırmızı güllerle akşam saatlerinden itibaren semtteki Florissant Caddesi üzerinde toplanmaya başlayan göstericilere ilerleyen saatlerde yine göz yaşartıcı gazla müdahale etti.

Operasyon sırasında çok sayıda gösterici ve Getty Images foto muhabiri Scott Olson gözaltına alındı. Bir süre gözaltında tutulan Olson serbest kaldıktan sonra yeniden Ferguson'da görevini yerini getirmeye devam etti. Polis müdahalesi sırasında bir basın mensubu da gazdan etkilendi.

Polis müdahalesi öncesinde ünlü rap şarkıcısı Nelly başta olmak üzere çok sayıda aktivist ve din adamının katıldığı protestoyu izleyen basın mensupları gece yarısına doğru güvenli olmadığı gerekçesiyle bölgeden uzaklaştırıldı.

St. Louis kentinin Ferguson semtinde 18 yaşındaki siyahi genç Brown'ın, polis memuru Darren Wilson tarafından defalarca vurulduktan sonra ölmesi, ırk ayrımcılığı iddialarını beraberinde getirdi ve gerilimi yükseltti. Açığa alınan polis memuru Wilson'ın tutuklanmaması hatta kend

14:52
 // ANTİFAŞİST
Bunun adı 'Gezi' değil, 'faşizme başkaldırı' direnişidir. ABD'nin gizlediği faşizm, yüzüne gözüne bulaşmıştır. Siz Obiş'i (Obama) ne için başkan yaptığını sanıyorsunuz? Obama, koyu bir beyazcıdır. Zencilere uygulanan faşizmi kamufule ediyor....
19 Ağustos 2014 14:52
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler