YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD IŞİD'i ikinci kez vurdu
ABD'nin Musul'da düzenlediği saldırılarda IŞİD militanlarından 8 kişi öldü, 20 kişi yaralandı
ABD IŞİD'i ikinci kez vurdu
08 Ağustos 2014 / 23:38 Güncelleme: 09 Ağustos 2014 / 08:58

Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) Musul'da düzenlediği hava saldırılarında, Irak Şam İslam Devleti'nden (IŞİD) 8 militanın öldüğü, 20'sinin yaralandığı bildirildi.

Musul kentindeki Es-Selam Hastanesi'nde Doktor Ahmed Hamid, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Hastane'ye IŞİD militanlarından 8 kişinin cesedi ile 20 yaralı getirildi. Bunlar, ABD'nin Erbil yakınlarında, Musul'un 60 kilometre doğusundaki el-Hazer bölgesindeki hava saldırılarında ölen ve yaralananlar" dedi.

Yaralıların çoğunun durumunun ağır olduğunu belirten Hamid, "Bir çoğu yoğun bakım ünitesinde. IŞİD militanları, yoğun bakım ünitesinde ve hastanenin genelinde geniş güvenlik önlemleri aldı" diye konuştu.

ABD Hava Kuvvetleri, dün de Irak'ın kuzeyinde bulunan IŞİD terör örgütü hedeflerine yönelik saldırılar düzenlemişti.

23:41
 // 7 BİLİNMEYENLİ DENKLEM
Kim kime, dum duma... Ben böyle çok bilinmeyenli denkleme sahip bir ortadoğu görmedim. Filimlerde hani bir meyhanede birisi birine bir yumruk atar, ardından; aynı masada yemek yiyen tüm insanlar tekme tokat birbirine girmesi gibi. Bu sahne ekseri kovboy filmlerinde olur. Enson keloğlan filminde de gördüm. Hani bir handa o cüceyle tanışıyor ya, padişahın kızı uyanamıyordu filan... Te Allah'ım nerden nereye geldik....
08 Ağustos 2014 23:41
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler