YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD, IŞİD operasyonunun adını koydu!
ABD, IŞİD operasyonunun adını koydu!
16 Ekim 2014 11:30
ABD Merkez Kuvvetleri Komutanlığı, Irak ve Suriye'de 8 Ağustostan bu yana IŞİD'e karşı yürütülen operasyona "İçsel Çözüm" adını verdi.

ABD Merkez Kuvvetleri Komutanlığı (CENTCOM), Irak ve Suriye'de 8 Ağustos'tan bu yana IŞİD'e karşı yürütülen operasyona "İçsel Çözüm" adını verdi.

"İçsel çözüm"
 
CENTCOM'dan yapılan açıklamada, "İçsel Çözüm" adının operasyonun şimdiye kadar ki bölümünün yanı sıra gelecek operasyonları da kapsayacağı belirtildi. CENTCOM yetkilileri, 'İçsel Çözüm' adının, Irak, Suriye ve bölgenin yanı sıra tüm dünya için tehdit oluşturan terörist örgüt IŞİD'i ortadan kaldırmaya yönelik, ABD ve koalisyon ülkelerin sarsılmaz taahhüdünü yansıttığı için seçildiğini dile getirdi.
 
Yüzlerce IŞİD militanı öldürüldü
 
Öte yandan Pentagon Sözcüsü Tuğamiral John Kirby, ABD uçaklarının Kobani ve çevresinde yaptığı hava operasoyonunda yüzlerce IŞİD militanının öldürüldüğünü açıkladı.
 
Kirby açıklamasında, son günlerde ABD liderliğindeki koalisyonun IŞİD saldırısı altındaki Kobani bölgesinin yakınlarına hava saldırısı düzenlediklerini ifade etti.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler