YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD IŞİD diye girdi, katliam yaptı!
ABD, IŞİD hedeflerini vurmak için düzenlediği hava saldırılarından birinde katliam hatası yaptı ve 110 Irak askerini öldürdü.
ABD IŞİD diye girdi, katliam yaptı!
27 Eylül 2014 / 08:55 Güncelleme: 27 Eylül 2014 / 08:56

ABD Tikrit kentinin yakınlarındaki El Avja köyünde IŞİD hedefleri yerine yanlışlıkla Irak askerleri hedef alınınca, olay yerinde 110 Irak askerinin öldüğü belirtildi

ABD önderliğindeki koalisyon Irak'ta ve Suriye'de IŞİD ve Suriyeli muhaliflerin mevzilerine hava saldırılarına tüm hızıyla devam ediyor.

Savaş uçakları, Tikrit kentinin yakınlarındaki El Avja köyünde IŞİD hedeflerine hava saldırısı düzenledi. Düzenlenen hava saldırısında yanlışlıkla Irak askerleri hedef alınınca, olay yerinde 110 Irak askerinin öldüğü belirtildi.
 
Öte yandan bölgede Irak askerleri ile IŞİD güçleri arasında çatışmalar tüm şiddetiyle devam ediyor.

Alper Tan günler öncesinden söylemişti!

Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, IŞİD ile ilgili olarak, günlerdir yaptığı yorum ve analizlerde, asıl teröristin ABD olduğunu, IŞİD'in eylemlerinin asla onaylanamayacağını fakat ABD'nin Müslümanlar ölürken sustuğunu, Hristiyanlara zarar gelince dünyayı ayağa kaldırdığını ifade ediyor.

Alper Tan 17 Eylül'de ne demişti?

Tan konuyla ilgili olarak şunları söylemişti:

"Sizin başarılı olabilmeniz için haklı olmanız gerekir. Başarılı olmanız için adil olmanız gerekir. Sizde adilliğin zerresi yok. Siz 3 buçuk milyon Afgan insanını katlettiniz.

Afganistan'da milyonlarca insanı kim katletti? Kim her beş kişiden birini orada sakat bıraktı. Kim kadınlara tecavüz etti? Bu IŞİD'i kim ortaya çıkardı?

Ben IŞİD'i Amerika'nın, koalisyon ortaklarının, haçlıların kurduğunu söylemiyorum. IŞİD bunların yaptıkları, cinayetlerin, vahşetlerin neticesinde tepki olarak çıkmış bir örgüttür.

İşgal ederlerken de Amerikan Başkanı Bush utanmadan bunun iki defa bir 'haçlı seferi' olduğunu söyledi.

Peki ne oldu? Afganistan'ı işgal ettikten sonra kaç milyon insanı katlettiler. Yetmedi, Irak'ta Müslümanları işgal ettiler. Bu noktada Şiiler ön plana çıktı, Sünniler dışlandılar. IŞİD bu noktada ortaya çıkmış bir örgüttür. Bunu tespit etmemiz lazım."

Alper Tan ayrıca konuyla ilgili olarak katıldığı haber bültenlerinde de günlerce; " ABD, IŞİD diye girer, Türkmenleri, Müslümanları, Kürtleri, masum sivilleri öldürür, sonra da 'Pardon yanlışlık oldu' der" demişti.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler