YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD ile Rusya Suriye'de saman altından su yürütüyor!
Washington Post'ta yer alan makaleye göre, Obama yönetimi Moskova'ya Suriye'deki askeri ilişkileri derinleştirecek yeni bir teklif sundu.
ABD ile Rusya Suriye'de saman altından su yürütüyor!
01 Temmuz 2016 / 16:26 Güncelleme: 01 Temmuz 2016 / 16:35

Amerikan Washington Post gazetesinde Josh Rogin imzalı makale, ABD ve Rusya arasında yeni bir Suriye pazarlığı yapıldığını öne sürdü.

Makaleye göre, Başkan Barack Obama'nın bizzat imzaladığı teklif Rusya ile Suriye'deki askeri işbirliğini derinleştirmeyi hedefliyor.

ABD, iç savaşın beşinci yılını doldurduğu Suriye'de El Nusra Cephesi'ni hava harekatlarıyla vuran Rusya'ya teknik destek sunacak. Teknik destek hedef tespiti ve koordinasyonu kapsıyor.

Moskova ise, Şam rejiminin ılımlı muhalifleri vurmasını engelleyecek. Washington yönetimi, hava saldırısı düzenlenmeyecek bölgeleri Rusya ile paylaşacak.

SAVUNMA BAKANI SICAK BAKMIYOR

Teklifin kabul edilmesi halinde Rusya ve Şam rejiminin anlaşmaya uyup uymayacağı bilinmiyor. Joshg Rogin, Dışişleri Bakanı John Kerry'nin desteklediği teklife ABD Savunma Bakanı Ash Carter'ın ılımlı bakmadığını yazdı.

Pentagon'daki bir basın toplantısında konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan ABD Savunma Bakanı Carter, "Suriye'de doğru şeyleri yapmaları halinde Ruslarla çalışmak isteriz" dedi.

NE DEMİŞLER
 // CEM
Hav hav lar birbirini ısırmaz mış...
01 Temmuz 2016 Cuma 20:24
Ters manyel
 // Rasim DUMAN
Bu haber, TÜRK-RUS ilişkilerinin yeniden başlamasına bir türlü mâni olamayan ABD'nin ajitasyon ve manipulasyonundan başka birşey değildir. İngilizler işte böyle "oturdukları yerden" mikserlik yapmayı çok iyi bilirler. Lâkin, bizim "haber editörlerimiz" de, bu tip "tuzak haberleri" kokusundan fehm ve idrâk edecek ferâseti göstermeliler. Her habere hemen "sazan gibi" atlamayın efendiler ; bazı şeylerin "siyâk" ve "sibâk"ını biraz araştırın ne olur......
01 Temmuz 2016 Cuma 19:41
siz şu ayasofya işini ciddiye alın.yetti gari.
 // hursit dilaver
osmanlıyı bu ittihatçı çetelerle dağıttıktan sonra o aziz topraklarda 100 yıldan beri bunlar istedikleri gibi at koşturdular.milyonlar öldü,linç edildi,yakıldı yokedildi.islam dünyasının başı olan halife de suriyenin hediye edilmesiyle bitirildi tabi.ne ikballer,ihanetler gördü bu ümmet hep boyun eğdi,alttan aldı,sefalete sürüklendi.hepsinin sebebi ittihatçı çetelere dayanır.isiam kin ve nefreti bosnada bile neler yaptı.UNUTMAYIN. DİNİNE DÜŞMAN NESİL,DEVLETİNE DE DÜŞMAN OLUR der bediüzzaman....
01 Temmuz 2016 Cuma 17:09
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler