YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD heyeti Suriye görüşmeleri için Ankara'da
ABD Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Jonathan Cohen başkanlığındaki heyet, Suriye ve adli iş birliği gibi konularda görüşmelerde bulunmak üzere Ankara'ya geldi.
ABD heyeti Suriye görüşmeleri için Ankara'da
23 Ocak 2018 / 00:27 Güncelleme: 23 Ocak 2018 / 05:07

ABD Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Jonathan Cohen başkanlığındaki heyet, Suriye ve adli iş birliği gibi konularda görüşmelerde bulunmak üzere Ankara'ya geldi.

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, ABD Savunma Bakanlığından yetkililerin de içinde bulunduğu heyet, Dışişleri Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığında görüşmelerde bulunacak.

Heyet sabah ilk olarak Dışişleri Bakanlığına gidecek ve burada Müsteşar Yardımcısı Ahmet Muhtar Gün başkanlığındaki Türk heyetiyle görüşmeler yapacak. Görüşmelerde adli iş birliği gibi konular ele alınacak.

ABD heyeti daha sonra Genelkurmay Başkanlığına giderek burada toplantı yapacak.

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü Binbaşı Adrian Rankine Galloway, Savunma Bakanlığı yetkililerinin "Afrin’deki durum dahil birçok ortak güvenlik konularını görüşmek üzere" ABD heyetiyle birlikte Ankara’da olduklarını açıklamıştı.

Afrin’deki PYD/PKK unsurlarının DEAŞ karşıtı koalisyonun ortakları olmadığına dikkat çeken Galloway, “Türkiye’nin meşru güvenlik kaygılarını ciddiye alıyoruz.NATO Müttefikimiz ve DEAŞ ile diğer terör örgütleri ile mücadele ortağımız Türkiye ile birlikte çalışmaya bağlıyız. ABD tarafından da yabancı terör örgütü olarak tanınan PKK’nın Türkiye’nin güvenliğini tehdit etmesi konusunda Türkiye ile zaten yakın çalışıyoruz.” ifadelerini kullanmıştı.

gkjl.jpg

AFRİN HAREKATI'NIN 4.GÜNÜNDE RAKKA'YA ZİYARET

Türkiye’nin ÖSO ile birlikte düzenlediği Afrin harekâtının üçüncü gününde ABD’den üst düzey isimler Suriye’nin kuzeyindeki Rakka kentine ziyaret gerçekleştirdi.

Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre ABD Uluslararası Kalkınma Ajansı (USAID) Başkanı Mark Andrew Green, dün daha önce duyuru yapmadan PKK bağlantılı YPG güçlerinin kontrolündeki kente gitti. Trump yönetiminin üst düzey yetkilileri arasında yer alan Green’e ABD Merkez Kuvvetler Komutanı General Joseph Votel de eşlik etti.

MİSİLLEME
 // CEM
Onlar nasıl davrandı ise bizde aynı davranmalıyız bu yalancı gruha...
23 Ocak 2018 Salı 12:01
 // Doktor
Kahpelerin dölü (abd) merak etmeyin Aslan ayağa kalktığı zaman bu çakallar kaçacak delik arayacak....
23 Ocak 2018 10:15
 // diplomatik dil
ihtiyar heyetiyle karşılıyalım yüz vermeyelim... bakanlar, yardımcıları çok meşgul diyelim.....
23 Ocak 2018 09:08
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler