YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'ABD Erdoğan'ı devirmeye çalıştı'
Rusya Liberal Demokrat Partisi Lideri Vladimir Jirinovski, 15 Temmuz’daki darbe girişiminin arkasında ABD’nin olduğunu ileri sürdü.
'ABD Erdoğan'ı devirmeye çalıştı'
17 Eylül 2016 / 08:34 Güncelleme: 17 Eylül 2016 / 08:40

Jirinovski, Rusya ve Türkiye’nin Batı ile ilişkilerinde bazı zorluklar yaşadığını, Moskova-Ankara yakınlaşmasının iki ülkeyi daha güçlü hale getireceğini söyledi. Jirinovski, 15 Temmuz’daki darbe girişiminin arkasında ABD’nin olduğunu iddia ederek, “Amerikalılar bir kez daha Türkiye’yi kendi çizgisine çekmeye çalıştı” dedi. 

Rusya’nın darbe girişiminin ardından Türkiye’ye dayanışma dileklerini ilettiğini hatırlatan Jirinovski, “ABD küstah bir darbeyle Erdoğan’ı (Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan) devirmeye çalıştı. Daha önceki 4 darbe de böyle olmuştu. Ancak beşinci başarılı olamadı çünkü Erdoğan güçlü bir lider” ifadelerini kullandı.

Jirinovski, Rusya’nın dış politikada doğu-batı değil kuzey-güney çizgisine ağırlık vermesi gerektiğini ifade ederek, Rusya, Türkiye, İran, Suriye ve Irak’tan oluşacak beşli bir koalisyon kurulması teklifini dile getirdi.

 

AA

reis
 // muratovic
Allah reisimizi korusun...
17 Eylül 2016 15:45
abd.ab birlikte yaptilar
 // mustafa
abd ve ab birlikte yaptilar başarısız olunca sok oldular. onlarin tuzakları varsa Allah c.c unda hesabı var. Bunlar Allah c.c u hesaba kaynatılır iman sizlar....
17 Eylül 2016 14:35
 // Rasim DUMAN
Muhterem Omer bey kardesim, isin asil ic yuzunu, gercek mahiyetini ve perde arkasini gayet isabet ile teshis ve tesbit etmis. Ve, bu bir "tahmin" veya "iddia" degil, hakikatin ta kendisidir. Biz aslinda ABD gorunumlu İSRAİL teror/korsan/haydut "orgutu" ile savasiyoruz....
17 Eylül 2016 11:35
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler