YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD Donanması Akdeniz'de konuşlandı
ABD Savunma Bakanlığı Pentagon, Akdeniz’de bulunan deniz filosunu yeniden konumlandırıyor. Suriye’de kimyasal silah kullanılığı iddialarından sonra alınan karara göre, Pentagon bölgedeki savaş gemisi sayısını 3’den 4’e çıkarıyor.
ABD Donanması Akdeniz'de konuşlandı
24 Ağustos 2013 / 10:53 Güncelleme: 24 Ağustos 2013 / 10:56

Savunma Bakanlığı’ndan isminin açıklanmasını istemeyen bir yetkili, Reuters’a yaptığı açıklamada, ABD Deniz Kuvvetleri’nin bölgedeki varlığını güçlendirmeye karar verdiğini ifade etti.

Yeni bir savaş gemisinin bölgeye gönderildiğini belirten yetkili, bununla birlikte henüz bir askeri müdahale kararı alınmadığının altını çizdi.

İddiaya göre görevini tamamlayan ve dönüş yolunda olan güdümlü nükleer füzeye sahip ‘USS Mahan’ adlı savaş gemisinin bölgede tutulmasına karar verildi.

Hagel: "Başkana her seçeneği sunma sorumluluğundayız"

Öte yandan Asya ziyaretine çıkan ABD Savunma Bakanı Chuck Hagel, uçakta gazetecilerin sorularını cevapladı. Başkan Barack Obama’nın kendilerine Suriye konusunda ne yapılabileceğine ilişkin seçenekleri sorduğunu ifade eden Hagel, “Savunma Bakanlığı’nın başkana her türlü ihtimali içeren seçenekleri sağlama sorumluluğu var ve bu, başkanın uygun görebileceği farklı seçenekleri uygulayabilmek için kuvvetlerimizi ve varlıklarımızı konumlandırmayı gerektirir.” dedi.

ABD’nin bölgedeki her bir savaş gemisi balistik füze fırlatabilme yeteneğine sahip.

Korku ve Endise
 // Ferhat Cosgun
Bati hristiyan terör devleti Amerikanin korkusu ve endisesi, esadin kimyasal silahlari devam kullanmasi degil, kimyasal silahlarin Özgür Suriye Ordunun eline gecmesi...Onun icin harekete gecmistir karaoglanin kasap askerleri......
24 Ağustos 2013 Cumartesi 11:05
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler