YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü: Gülen'le ilgili dosyaları anlamaya çalışıyoruz
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü: Gülen'le ilgili dosyaları anlamaya çalışıyoruz
05 Ağustos 2016 02:11
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mark Toner: Gülen'le ilgili dosyaları anlamaya çalışıyoruz

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mark Toner, günlük basın toplantısında, Türkiye'de FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimini organize eden FETÖ elebaşı Gülen'in iadesine ilişkin konuştu.

Toner, Türkiye'nin kendilerine çeşitli sayıda belgeler sunduğunu belirterek, halen bu belgeler üzerine çalıştıklarını söyledi.

Belgelerin incelenmesinin zaman alacağına dikkati çeken Mark Toner, "Şu anda benim anladığım kadarıyla Adalet Bakanlığı kendilerine iletilen bu belgelerin resmi iade isteği şartlarıyla örtüşüp örtüşmediğini anlamaya çalışıyor." dedi.

ANLAMAYA ÇALIŞIYORUZ

Sözcü Toner, "Türkiye'den resmi başvuruyu yaptıklarına dair açıklamalar geliyor. Fakat biz hala bunu 'dosyaların resmi iade isteği şartlarıyla örtüşüp örtüşmediğini' anlamaya çalışıyoruz." ifadesini kullandı.

Toner, ABD Dışişleri Bakanlığına konuya ilişkin Türkiye'den daha önce belgeler ulaştığını, fakat bu belgelerin resmi iade isteği şartlarıyla örtüşmediğini Türk makamlarına ilettiklerini ve daha sonra kendilerine Türk hükümeti tarafından yeni belgeler ulaştığını belirtti.

Mark Toner, "Şu anda inceliyoruz. (ABD Adalet Bakanlığı) Tam isteğin olup olmadığını anlamaya çalışıyorlar ve bu konuda bir sonuca henüz varılmadı." diye konuştu.

natoya hayır
 // mesut yazıcı
natoya hayır......otan rıyah...
05 Ağustos 2016 12:24
1
 // 1
Mal mısınız?...
05 Ağustos 2016 11:34
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler