YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD Dışişleri Bakanlığı Müslüman Kardeşler ile görüşmeyecek
ABD Dışişleri Bakanlığı Müslüman Kardeşler ile görüşmeyecek
10 Haziran 2015 00:42
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jeff Rathke, bakanlık olarak Müslüman Kardeşler heyetiyle bir görüşme planlanmadığını belirterek, "Politikamızda bir değişiklik yok. Bu kez kendileriyle buluşmayacağız" dedi.

Rathke, günlük basın toplantısında çeşitli temaslarda bulunmak için Washington'a gelen Müslüman Kardeşler heyetiyle ilgili soruları yanıtladı. 

Heyetin bakanlıkta görüşmelerinin olmayacağını bildiren Rathke, bunun nedeninin sorulması üzerine, Mısır'da siyasi yelpazenin her kanadından temsilcilerle diyaloglarının bulunduğunu ve Müslüman Kardeşler ile de yakın zamanda görüştüklerini bildirdi.

Rathke, "Bu sefer bir görüşmemiz olmayacak. Politikamızda bir değişiklik yok. Mısır'da siyasi yelpazenin tüm kesimlerinden gruplarla iletişimimiz devam edecek" diye konuştu.

"Müslüman Kardeşlerle görüşmemeyi seçerek, Mısır hükümetine boyun eğdiğinize yönelik bazı görüşleri nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusu üzerine Rathke, "Hiçbir zaman bir toplantı planlanmadı. Sadece, bu kez kendileriyle buluşmama kararına vardık ama herhangi bir (görüşme) kararından geri döndüğümüz gibi bir durum yok" ifadesini kullandı.  

Rathke, heyetten bir görüşme talebi gelip gelmediğini ise bilmediğini aktardı.

Müslüman Kardeşler heyeti de AA muhabirinin sorusu üzerine bazı özel toplantılar yapmak üzere Washington'da bulunduklarını kaydetti.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler