YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD Büyükelçisi John Bass'den açıklama
ABD Büyükelçisi John Bass, "Sınırı kim kontrol ediyorsa IŞİD'le mücadele etmeli" şeklinde açıklama yaptı.
ABD Büyükelçisi John Bass'den açıklama
02 Temmuz 2015 / 22:01 Güncelleme: 03 Temmuz 2015 / 08:45

ABD Büyükelçisi John Bass, ABD'nin kuruluş yıldönümü nedeniyle büyükelçilikte verilen 4 Temmuz resepsiyonunda açıklamalarda bulundu.

Bass, Suriye sınırında yaşanan gelişmelerle ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: 
"Türkiye ve ABD, Kuzey Suriye'de Türkiye'nin sınırında IŞİD'e karşı ortak endişeyi paylaşıyor. Tıpkı Suriye'nin diğer bölgelerinde IŞİD'in varlığından endişe duyduğu gibi." 

Büyükelçi, "Kuzey Suriye'de PYD'nin varlığının Türkiye'deki endişesini paylaşıyor musunuz?" sorusu üzerine "Bizim açımızdan çok önemli bir şey var. Sınırı kim koruyorsa IŞİD'le mücadele etmeli. IŞİD'in o bölgeyi kontrol etmesini engellemeye yönelik çabalar olmalı. İlkelerimizden birincisi bu... İkincisi demokratik bir Suriye olmalı, toprak bütünlüğüne bağlılık olmalı. Üçüncüsü de o bölgenin vatandaşlarının kendi işlerini yürütmesine izin verilmesi. Bu üç ilkeye tutarlı bir bakışımız var. Bu konuda ABD ve Türkiye'nin beklentilerini PYD'ye iletmekte netiz" ifadelerini kullandı.

siz kimi kandırıyorsunuz???!!!
 // Muhafız
Önceden İngilizlerin Kürtleri kullanarak Şeyh Sait ayarlanması çıkararak nasıl Türkiye sınırında tampon bölge oluşturmak istediyse,bugünde sizler PYD'yi kullanarak Suriye'nin kuzeyinde Kürdistan devletini kurdurup Türkiye sınırında İsrail'in güvenliği için tampon bölge oluşturmak istiyorsunuz.ikinci önceliğiniz ise;kuzey Irak petrolünü Akdeniz'e taşımak için koridor bölge oluşturmak istiyorsunuz,böylece hem İsrail'in güvenliğini sağlamak hemde kuzey Irak petrolünüAAkdeniz'e taşımış olacak...
03 Temmuz 2015 Cuma 05:16
 // ahmet d konya
sen bızı salak falanmı sanıyon kımı kandırıyon karsında herseyı bılen bı yenı TURKIYE var bu lafrara ınanmayın...
03 Temmuz 2015 00:41
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler