YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD bombardımanında 9 kişi öldü
ABD bombardımanında 9 kişi öldü
ABD bombardımanında 9 kişi öldü
07 Nisan 2008 / 22:28 Güncelleme: 07 Nisan 2008 / 00:00

Bağdat'ta bugün bir Amerikan askerinin daha öldürülmesiyle, iki gün içinde Irak'ta öldürülen Amerikan askeri sayısı  8'e yükseldi.
        


Irak'taki Amerikan ordusundan yapılan açıklamada, Bağdat'ın doğusunda çok uluslu birliğe bağlı bir askerin açılan ateş sonucu hayatını kaybettiği bildirildi.
        


Bugün, daha önce, Bağdat ve Diyala'da yola yerleştirilen bombaların infilakı sonucu toplam 3 Amerikan askerinin öldüğü açıklanmıştı.
        


Bağdat'ta, dün de Yeşil Bölge'ye saldırı düzenlenmiş ve bu saldırı sırasında 3 Amerikan askeri ölmüş, 31'i yaralanmıştı. Dün, ayrıca daha önce yaralanan bir asker kurtarılamayarak yaşamını yitirmişti.
        


Son can kayıplarıyla birlikte, Irak'ta savaşın başladığı Mart 2003'ten bu yana ölen Amerikan askeri sayısı 4.021'e yükseldi.


ABD MİSİLLEME YAPTI: 9 ÖLÜ


Irak İçişleri ve Savunma Bakanlığı kaynakları, bir Amerikan üssüne yönelik saldırıya misilleme olarak başkent Bağdat'ta düzenlenen Amerikan bombardımanında 9 kişinin öldüğünü bildirdi.
        


Kaynaklar, başkentin güneyindeki El Amin mahallesinden komşu Rustamiye'deki Amerikan üssüne yönelik saldırıdan sonra Amerikan birliklerinin El Amin yönünde helikopterlerle bombardıman düzenlediği ve 9 kişinin öldüğü bombardımanda 35 kişinin de yaralandığını belirtti.
        


Bombardıman kurbanları arasında biri 6 yaşında kız çocuğu olmak üzere aynı aileden 3 kişinin yer aldığı da belirtildi. Bombardımanın, Amerikan hava kuvvetlerine ait 2 adet Apaçi tipi helikopterle düzenlendiği ifade ediliyor.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler