YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD Bin Ladin'e izin vermiş
ABD Bin Ladin'e izin vermiş
29 Kasım 2009 19:55
Dış İlişkiler Komisyonunun raporu çok tartışılacak

Amerikan Senatosunun Dış İlişkiler Komisyonunun Demokrat üyeleri tarafından hazırlanan raporda, ABD'nin 2001'de Usame Bin Ladin'i Tora Bora'da yakalayabilecekken, Pakistan'a kaçışına izin verdiği ileri sürüldü.

2004'teki başkanlık seçimlerine Demokratların adayı olarak katılan John Kerry başkanlığında hazırlanan ve ''Tora Bora'yı tekrar ziyaret: Bin Ladin'i nasıl kaçırdık ve bu bugün neyi değiştirdi'' başlıklı raporda, dönemin savunma bakanı Donald Rumsfeld'in, o sıralar Tora Bora mağaralarında saklanan El Kaide liderinin yakalanması işini bitirmek için birliklere imkan vermeyi reddettiği belirtildi.

Komisyonun internet sayfasından görülebilen ve yarın resmen yayımlanması beklenen raporda, ''İşi bitirmekteki başarısızlığımız, Afganistan'daki çatışmanın ve uluslararası terörizmin seyrini değiştiren ve Amerikan halkını terör karşısında daha kırılgan bırakan kaçırılmış bir fırsat olarak kalacaktır'' denildi.

50 sayfalık raporun yayımlanması, ABD Başkanı Barack Obama'nın Afganistan'a takviye asker gönderip göndermeyeceğine yönelik kararını açıklayacağı günün arifesine rastlıyor.

bizde her zaman,Bin Ladin Abd casusudur dedik.
 // ibrahim çelikoğlu
Bir Müslüman Allah yolunda ölümü "şehit"lik olarak bilir.Böyle kişilikleri yok etme yoluna seneler senesi mücadele veren bu güçler,
"Türk'lerdede var"teknolojilerine güvenerek,yok etme zamanının geldiğinin hesabını yapmışlardır.Bin Ladin gibi,Ruslara karşı yetiştirip nemalandırdıklarını kullanarak kargaşa ve yok etme yolunu seçmişlerdir.Bu süreci takip edecek olursak;Bizdede onlara
uygun zamanda,ayni haraketlerin yürütüldüğünü görürüz.Demirel ve ...
30 Kasım 2009 10:33
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler