YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD basınında nükleer iddia
Washington Post'un Pakistanlı uzmanlara dayandırdığı habere göre Pakistan'ın sahip olduğu nükleer silah sayısı 100'den fazla ve bu sayı her yıl düzenli olarak artıyor.
ABD basınında nükleer iddia
31 Ocak 2011 / 11:05 Güncelleme: 31 Ocak 2011 / 11:15

Washington Post gazetesi, Pakistan'ın sahip olduğu nükleer silah sayısının 100'den fazla olduğunu ileri sürdü.

Pakistan medyasının Washington Post gazetesinden alıntı yaparak duyurduğu haberlere göre, Washington Post iddiasını Pakistanlı uzmanlara ve analistlere dayandırıyor ve Pakistan nükleer kapasitesini her yıl düzenli olarak arttırıyor.

Haberde, sadece 4 yıl öncesine kadar en fazla 60 nükleer silaha sahip olan Pakistan'ın bugün stokunda 100'ü aşkın nükleer silah bulunduğuna, bu sayının büyük rakibi Hindistan'dan iki kat fazla olduğuna işaret edildi.

Haberde ayrıca, Pakistan'ın uranyum ve plütonyumdan yapılan nükleer bomba üretimine son yıllarda ağırlık verdiği kaydedildi.

AA

YOKSA SIRADA PAKİSTANMI VAR ?
 // BATUHAN
İkiz kule düzmecesinden sonra Afganistan, Irak (saddam) derken galiba Pakistanı gözüne kestirmeye başladı ki kaşın üstünde gözün var deyip bahane üretmeye başladı. Orta doğuda çanlar lehine çalmıyor elini çabuk tutup kerizi uyandırmadan malı götürmeye çalışıyor. Elini ne kadar çabuk tutarsa lehine zannediyor tabi akıbeti aleyhine olmazsa....
31 Ocak 2011 12:28
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler