YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD Basını: FETÖ Clinton'a milyon dolarlar harcadı
ABD Basını: FETÖ Clinton'a milyon dolarlar harcadı
28 Temmuz 2016 15:36
FETÖ'nün darbe girişiminin ardından ABD Başkan adayı Clinton'la bağlantısı olduğu ortaya çıktı. ABD'de başkanlık seçimine bir kaç ay kala ortaya çıkan detaylara göre, FETÖ, Clinton'un seçim kampanyasına milyon dolarlar aktarmış.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ'nün yurt dışındaki bağlantıları yeniden gündeme gelmeye devam ediyor. Teröristbaşı Fetullah Gülen'in ABD'nin başkan adayı Hillary Clinton ile bağlantısı ortaya çıktı.

ABD basınında Türkiye'deki askeri darbe girişiminin lideri olarak bilinen Fethullah Gülen'in Demokrat Parti başkan adayı Hillary Clinton'a yaptığı bağışlar yeniden gündeme geldi.

FETÖ örgütünün uzun süre Hillary Clinton'ın destekçilerinden lobi şirketi olan Podesta Grubu'yla iş yaptığı iddiaları yer aldı. Belgeler desteklenen haberde, FETÖ ile Clinton'ın kampanyalarıyla bağlantısının bulunduğu yinelendi.

2009 yılında gönderilen maillerden birinde FETÖ üyelerinden birinin, Hilary Clinton'ın yardımcısı Huma Abedin'nden Türkiye'deki bir toplantı için Obama'yla iletişime geçmesine yardımcı olmasını istediğini öne sürüyor.

Clinton'la iftar pozu

15 Temmuz darbe girişiminden sadece 1 hafta sonra teröristbaşı Gülen'e bağlı 'Rumi Forum' ve 'Turkic American Alliance' adlı kurumların yöneticilerini ağırladı. Beyaz Saray'da poz veren Emre Çelik ve Faruk Taban'ın yıllar önce Clinton'la çekildikleri fotoğraf ABD'de gündem olmuştu.

National İnterest'te yer alan habere göre, Gülen'e bağlı kuruluşların Clinton'a bağışı 'skandal' bir gelişme olarak duyuruldu. Peter Navarro tarafından kaleme alınan yazıda, "Clinton ve karanlık din adamı 15 Temmuz'daki askeri darbe girişiminde başarısız oldular" ifadelerine yer verildi.

USA Today gazetesi tarafından yapılan bir araştırmada da, FETÖ'ye mensup kişilerin kongreye yurtdışından yasadışı finansman sağladıkları ve başkan adaylarına milyon dolarlarca para döktüklerinin altı çizilerek, bunun sonuçlarının ağır olabileceği vurgulandı

Eski 'First Lady', New York Senatörü ve ABD Dışişleri Bakanı olan Hillary Clinton böylelikle ABD'nin ilk kadın başkan adayı olarak tarihe geçti.

 

YENİ ŞAFAK

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler