YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD basını bu fotoğrafı görmedi
ABD basını bu fotoğrafı görmedi
25 Kasım 2014 19:15
Amerika'da 18 yaşındaki siyahi genç Michael Braown'u ödüren polis memuru suçsuz bulununca olaylar yeniden alevlendi. ABD basını ise, gencin acılı babasını görmezden geldi.

Amerikan basını Brown'ın acılı ailesini görmezden geldi.

ABD gazeteleri jürinin kararı sonrası Ferguson'da çıkan olayları manşetten verirken, Brown'ın acılı ailesini görmezden geldi. ABD'nin St. Louis kentindeki Soruşturma Kurulunun, Ağustos ayında silahsız 18 yaşındaki Michael Brown'ı 6 el ateş ederek öldüren beyaz polis memuru Darren Wilson'ı kusurlu bulmaması üzerine Ferguson olayları yeniden alevlendi.

Ülke çapında Ferguson başta olmak üzere birçok şehirde eylemler düzenlendi. Halkın tepki göstermek için sokağa çıkması polisin sert müdahalesiyle karşılık buldu. Polisten gelen sert müdahalenin ardından eylemler de şiddetini artırdı.

Basın Brown'un babasını görmedi

Dün gece başlayan olaylar Amerikan ve dünya basınında geniş yer buldu. CNN, New York Times, Washington Post gibi Amerika'nın önde gelen gazeteleri haberi maşetten görürken genellikle şiddet eylemlerini ön plana çıkardı.
Oysa alınan kararın ardından yas tutanlar da vardı. Michael Brown'ın babasının karar sonrası döktüğü gözyaşlarını Amerikan basını görmezden geldi.

 

1-439.jpg

 

2-190.jpg

 

EN SON HABER

insani değerler nedir?
 // Muhafız
Amerikan evrensel insan hakları bildirgesinin birinci maddesi, insanların dil, din, mezhep, cinsiyet ve IRK gözetmeksizin insanların insanca yaşamlarına olanak sağlayacaksınız der!!! Bütün dünya ülkeleri hakkında her yıl insan hakları raporu hazırlayan A.B.D.ve Amerikan basını neden kendi ülkesinde ırkının siyah olmasından dolayı öldürülen insanları görmezlikten geliyor acaba? Öncelikle kendi ülkelerinde olan olayları tarafsız bir şekilde yazsınlar daha sonra başka ülkeleri eleştirsinler...
...
26 Kasım 2014 Çarşamba 00:18
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler