YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD askeri toplantısına saldırı iddiası!
Afganistan'ın doğusundaki Nangarhar ilinde Taliban tarafından gerçekleştirilen 'sızma' saldırısında 16 ABD askerinin öldürüldüğü öne sürüldü.
ABD askeri toplantısına saldırı iddiası!
12 Ocak 2018 / 19:27 Güncelleme: 12 Ocak 2018 / 19:28

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Afganistan'ın doğusundaki Nangarhar ilinin Spin Ghar bölgesinde Kabil hükümeti güçlerine bağlı bir askerin ABD askerlerinin üzerine ateş açması sonucu birçok ABD askeri öldü veya yaralandı.

Aktarılan bilgilere göre ABD destekli Kabil hükümetine bağlı ordu içinde sızma gerçekleştiren ve komutanlık düzeyine kadar yükselen Taliban üyeleri, bir toplantı sırasında ABD'li komandoları yaylım ateşine tuttu.

Taliban sözcüsü tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada olayın sorumluluğu üstlenilirken, saldırının Taliban'a bağlı ve daha önceden Kabil hükümetine bağlı güçlerin arasına yerleşmiş 2 asker tarafından gerçekleştirildiği ifade edildi.

"TOPLANTI SIRASINDA SALDIRDIK"

Taliban tarafından yapılan açıklamada, saldırının ABD askerlerinin Spin Ghar ilçesindeki bir köyde katıldığı toplantı sırasında düzenlendiği ifade edildi. Sözcü tarafından yapılan açıklamada saldırıyı gerçekleştiren iki Taliban savaşçısının olay yerinde öldürüldüğü bilgisi kaydedildi.

"SİVİL HALKTAN İNTİKAM ALINDI"

Sözcü Zebihullah Mücahid tarafından yapılan açıklamanın devamında, Taliban savaşçıları tarafından gerçekleştirilen saldırının ardından ABD'ye ait çok sayıda hava aracının bölgeye geldiği ve sivil yerleşim birimlerine yönelik saldırılar gerçekleştirildiği belirtildi.

Mücahid'in açıklamasına göre ABD'ye ait hava araçlarının gerçekleştirdiği saldırılarda köy halkından 25 kişi yaraşmını yitirdi.

MepaNews

 // h topkır
Domuz ...
13 Ocak 2018 08:06
16 az
 // Asım
16 asker gebermiş çok az. Milyonlarca insanı öldürdüler, en az 16000 haçlı köpeği gebermeli...
12 Ocak 2018 Cuma 20:48
A
 // Mithat
Trampet ben sana gerçeği diyivereyimde hiç boşuna araştırma komisyonları falan kurup zaman kaybetme. Seninde bildiğin üzere bu saldırı 3-5 gün önce senin Türkiye'yi zan altında bırakacak şekilde idlib'den hmeymim ve lazkiyedeki rus askeri üssüne dronlu saldırı yapmıştın yaa. İşte onun cevabı bu, afiyet olsun. izlemek ne keyifli işmiş yaa..şindi sen rusyaya daha büyük saldır, o sana daha büyük misilleme, sen çok büyük, o sana dahada büyük misilleme. Keyfim geldi haa. Durmak yok, misillemeye devam. Hiihhhiiiii...
12 Ocak 2018 20:33
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler