YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Abbas'tan Netanyahu'ya çağrı
Abbas'tan Netanyahu'ya çağrı
20 Aralık 2010 08:10
Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Ramallah'ta İsrailler'i kabulünde Netanyahu'nun yerleşim birimlerini barışa tercih ettiğini söyleyerek "Barışa ulaşmanın tek yolu müzakerelerdir"dedi.

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun barış yerine yerleşim birimi inşaatını tercih ettiğini söyledi.

Abbas, kendisini dün Ramallah'ta ziyarete gelen İsraillileri kabulünde ''Yerleşim birimlerini barışa tercih etti. Yerleşim birimlerinin, bizler ve gelecek kuşaklar için barıştan daha önemli nasıl görülebildiğini anlamıyorum'' ifadesini kullandı. Abbas, ayrıca barış istediklerini ve buna ulaşmanın tek yolunun da müzakereler olduğunu tekrarladı.

İsrail ile Filistin arasında 2 Eylülde Washington'da başlayan doğrudan müzakereler, yerleşim birimi inşaatının yapılmasını durduran moratoryumun 26 Eylülde sona ermesiyle kesildi. Filistinliler masaya dönmek için yerleşim birimi inşaatlarının sona ermesini isterken, ABD geçen hafta İsrail'i bu konuda yeni bir moratoryum için ikna edemediğini duyurmuştu.

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler