YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Abbas'tan İsrail'e sert tepki: Bu bir savaş ilanı
Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, İsrail'in Mescid-i Aksa'yı kapatmasının savaş ilanı olduğunu söyledi
Abbas'tan İsrail'e sert tepki: Bu bir savaş ilanı
30 Ekim 2014 / 16:11 Güncelleme: 30 Ekim 2014 / 16:26

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, İsrail'in Mecid-i Aksa'yı süresiz olarak kapatma kararının savaş ilanı olduğunu belirtti.

Abbas'ın sözcüsü Nebil Ebu Rudeyna, AFP'ye yaptığı açıklamada Mahmud Abbas'ın İsrail'in bu kararını savaş ilanı olarak değerlendirdiğini söyledi.

İsrail işgal güçleri aşırı sağcı bir hahamın dün silahlı saldırıya uğraması üzerine Mescid-i Aksa'yı ikinci bir emre kadar kapatmış ve Doğu Kudüs'te bastığı bir evde Filistinli bir genci katletmişti. Mahmud Abbas, İsrail'in kararına sert tepki göstererek bunun savaş ilanı olduğunu söyledi.

"Süleyman Mabedi kalıntılarının külliye alanının altında olduğuna" inanan Yahudi yerleşimciler, burada kazı çalışmaları yapıyor. Yerleşimciler ve İsrailli yetkililer zaman zaman Aksa Külliyesi'ne girerek cami cemaatini ve eğitim gören öğrencileri taciz ediyor. Müslümanların karşı çıktığı bu tür ihlaller nedeniyle Mescid-i Aksa'da sık sık gerginlik yaşanıyor.

İsrail'in aklını başına alması gerekir bir an önce...!!!
 // Devlet-i Ebedi müddet
İsrail'in iki büyük korku sendromu vardır, ilki hıttin sendromu ikincisi Hiroşima sendromu dur, hıttin savaşında olduğu gibi ikinci bir Selahaddin Eyyubinin tekrar çıkıp müslümanları tekçatı altında birleşmelerinden korkuyorlar, onun için Tayyip Erdoğan'a Selahaddin Eyyubi olarak bakıyorlar, ikinci Korkuları Hiroşima korkusudur ve 22000 kilometrelik bir ülkede 5kilotonluk nükleer silah operasyonuna maruz kaldığı takdirde o ülkenin ne hale gelebileceğini tahmin edebilirmisiniz?,bu hiçte zor değ...
30 Ekim 2014 Perşembe 19:01
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler