YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AB diken üstünde:Türkiye sınırına 200 sınır muhafızı gönderilmeli
AB Komisyonu Başkanı Juncker, Bratislava’daki gayrıresmi AB liderler zirvesinin ardından konuştu. Bulgaristan’ın Türkiye sınırında kaçak göç nedeniyle ciddi bir sorunla karşı karşıya kaldığını anlattı.
AB diken üstünde:Türkiye sınırına 200 sınır muhafızı gönderilmeli
16 Eylül 2016 / 23:07 Güncelleme: 16 Eylül 2016 / 23:10

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, Bulgaristan’a kaçak göçle mücadelede destek vermek için 160 milyon avro yardım yapmayı planladıklarını açıkladı.

Juncker, Slovakya’nın başkenti Bratislava’daki gayrıresmi AB liderler zirvesinin tamamlanmasının ardından, Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov ile gazetecilere kısa açıklamalarda bulundu.

Bulgaristan’ın Türkiye sınırında kaçak göç nedeniyle ciddi bir sorunla karşı karşıya kaldığını anlatan Juncker, "Bu sadece Bulgaristan için büyük bir sorun değildir, aynı zamanda AB’nin bir sorunu olarak görülmelidir." dedi.

AB’nin Bulgaristan’ı bu sorun karşısında yalnız bırakmadığını, sınır güvenliği ve kaçak göçle mücadele için 108 milyon avro yardımda bulunma kararı aldığını açıklayan Juncker, bu rakamı Bulgar hükümetinin ihtiyaçları doğrultusunda 160 milyon avroya yükseltmeyi planladıklarını bildirdi.

Juncker, "Benim değerlendirmeme göre, Bulgaristan-Türkiye sınırına 200 sınır muhafızı gönderilmeli, 50 araç için mali kaynak sağlanmalı."

gerizine yar ve keime kalmadı,affola..
 // hursit dilaver
bu işler böyle olur. ufak ufak 200 askerle başlar ve sonunda bir bakarız,ülkenin etrfı AB askeri ile çevrilmiş.. nişantaşı,teşvikiye kadıköy moda sakinlerinin umurunda olmaz tabi. 16 temmuzda 10.000 ingiliz, vatandaşımı kurtaracağım diye, hatay güneyindeki 5000 şii askeri mezhepdaşlarımı kurtaracağım diye, kalan suriye sınır boyunca da PKK ve DEAŞ kürtleri kurtaracağım diye... bitmedi....artvin, agrı,kars bölgesinde de ermeni askerleri karadenize çıkmak hayali ile sınırda hazır beklerken......
17 Eylül 2016 Cumartesi 14:50
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler