YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AA'dan Reuters ve CNN'e misilleme
AA'dan Reuters ve CNN'e misilleme
12 Haziran 2013 19:48
Anadolu Ajansı'nın Reuters ve CNN International'ın İstanbul Taksim'deki protestoları saatlerce canlı yayınlamasına misilleme olarak Londra Trafalgar meydanından canlı yayınla karşılık verme kararı İngiliz polisinin engeline takıldı.

Taksim'deki olayları geniş şekilde izleyicilerine aktaran dünya medyasının Londra'daki eylemlere sessiz kalması üzerine Anadolu Ajansı'nın Trafalgar meydanından canlı yayın yapma girişimi anlamsız bir şekilde engellendi.

Kuzey İrlanda'da 17-18 Haziran'da yapılacak G-8 Zirvesi öncesi kapitalizm karşıtı grupların Trafalgar meydanında saat 16.00'da toplanarak protesto gösterisi yapacaklarını duyurmalarının ardından, Anadolu Ajansı bölgeden canlı yayın yapma kararı aldı.

Reuters başta olmak üzere uluslararası medyanın Taksim'deki olaylara geniş yer vererek, saatlerce canlı yayın yapmasına karşın Londra'daki eylemler konusunda sessiz kalması Anadolu Ajansı'nı harekete geçirdi.
Anadolu Ajansı, önce Londra'dan 3G bağlantısıyla canlı yayın yapmak için ekipmanlarını bölgeye gönderdi.

Ancak polis bağlantıları keserek canlı yayın yapılmasına izin vermedi. Bunun üzerine uydudan yayın için uplink cihazını bölgeye sevk eden Anadolu Ajansı, yine polisin engellemesiyle karşılaştı.

Anadolu Ajansı Genel Müdürü Kemal Öztürk, attığı tweetllerle, uluslararası medyanın İstanbul ve Londra'daki eylemler konusunda farklı tavır takınmalarına ve buradaki çifte standarda dikkati çekti.  

Öztürk'ün paylaştığı bazı tweetler şöyle:

kemal öztürk ‏@kemalozturk
Reuters Taksim'den canli yayin yapiyor. Londra'daki St. Paul's Katedrali önüne 4 ay süren "Occupy London" protestosunu neden canli vermedi?
 
kemal öztürk ‏@kemalozturk
Bir daha Londra'da "Occupy London" protestosu olursa onu canli olarak dunyaya duyurmak AA nin boynunun borcudur artik.
 
kemal öztürk ‏@kemalozturk
Bugun saat 16.00'da Londrada antikapitalizm buyuk bir protesto olacak. Bakalim Reuters ve BBC canli verecek mi?
 
kemal öztürk ‏@kemalozturk
81 ilde sadece İstanbulda ve orada sadece Taksimde eylem var ve bunu tum dunyaya Turkiye yaniyor diye yayin yapin sonra da tarafsiziz deyin!
 
kemal öztürk ‏@kemalozturk
Bugun Londradaki G8 protestolarini canli yayinlamak istedik ama polis 3G sistemlerini kestigi icin oradan yayin yapilamiyor.
 
kemal öztürk ‏@kemalozturk
Londradaki gosterileri uydudan canli vermek istedik bu kez ama Trafalgar meydanina yaklastirmiyor polis.

Haber7

20:13
 // KÜRESEL TERÖR
Terör imparatorluğu dünyanın başına musallat olmuştur. Bu imparatorluğun sınırı, doğusu, batısı yok. Galiba Deccal denen şey bu olmalı. Zahirde var batında yok. Sonumuz hayrola....
12 Haziran 2013 20:13
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler