YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
90 km hızla 2 km boyunca insanları ezdi, işte polisle çatışma anları
Fransa’nın Nice’de kentinde bir kamyon 14 Temmuz Ulusal Gün kutlaması yapan kalabalığın içine 90 km hızla daldı. 2 kilometre boyunca insanları ezen kamyon 84 kişinin ölümüne neden oldu. Polislerin saldırganla çatıştığı anlar kameraya yansıdı.
90 km hızla 2 km boyunca insanları ezdi, işte polisle çatışma anları
15 Temmuz 2016 / 07:19 Güncelleme: 15 Temmuz 2016 / 08:41

Nice Savcılığı yaptığı ilk açıklamada saldırıda en az 84 kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi. En az 100 kişi de yaralandı.

90 KİLOMETRE HIZLA 2 KİLOMETRE İLERLEDİ

Polis yetkilileri kamyonun 90 kilometre hızla 2 kilometre boyunca ilerlediğini açıkladı. Kamyonun durdurulmaya çalışıldığını ancak bu sırada çok sayıda kişinin de hayatını kaybetti açıklandı.

Olay kentte büyük paniğe neden oldu. Polis anons yaparak kent sakinlerine gerekmedikçe evlerinden çıkmama uyarısında bulundu. Olayın ardından polis ve valilik geniş çaplı operasyon başlattı.

SALDIRGANLARDAN BİRİ ÖLDÜRÜLDÜ, DİĞERİ HALA ARANIYOR

Alpes Maritime Bölge Valisi Adolphe Colrat, beyaz renkli bir ağır vasıtanın 14 Temmuz Fransa Ulusal Günü kutlamalarına katılan kalabalığın arasına dalarak katliam yapan şoförün polis tarafından vurulup etkisiz hale getirildiğini belirtti.

SALDIRGAN 100 METRE İLERİDE ÖLDÜRÜLDÜ

Saldırganın olay yerinden ancak 100 metre uzaklaşabildiğini belirten Vali Colrat, kamyonda ikinci bir saldırganın olma ihtimalinin de bulunduğu ve soruşturmanın sürdürüldüğünü kaydetti.

eyfel.jpg

 // turkoglu
Dunya teror uzerinden biri biriyle savasta turkiyeyi hedef alan pkk teroru fransa sokaklarinda kahramanmis gibi tum caddelerde fotograflari asili avrupa meclisinde pkk lilarin fotograflari var teror terordur avrupa sivilleri hedef alan pkk da terordur isid gibi terore destek yerine mucadele icin trkiye ile birlik olunmali...
15 Temmuz 2016 11:14
terör
 // M.N.A
Hiç bir milletten kimsenin ölmesini istemiyorum fransa halkina baş sağlığı diliyorum şimdi bu teröristin fotoğrafini bizim meclise assalar acaba iki yüzlü avrupanin tepkisi ne olur?...
15 Temmuz 2016 08:22
 // Ömer
sömürü,vahşet ve barbarlığınızın faturası bunlar. Katlettiğiniz yağmaladığıniz aç bırakıp köleleştirdiğniz mazlum milletlerin "onurlu” evlatlarının kendilerine ait olanı alma savaşıdır DIYENLER olursa sakın şaşırmayın tarihi vahşetve barbarlık ile dolu haçlı zihniyetliler...
15 Temmuz 2016 08:18
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler