YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
9 yaşındaki çocuğu öldüren kadın idam edildi
9 yaşındaki çocuğu öldüren kadın idam edildi
18 Eylül 2014 10:32
ABD'nin Teksas eyaletinde kız arkadaşının 9 yaşındaki oğlunu aç bırakarak ve işkence ederek öldürmekten ölüm cezasına çarptırılan kadın idam edildi.

Lisa Coleman'ın (38) cezası, Yüksek Mahkeme'nin son gün af talebiyle yapılan temyiz başvurusunu reddetmesinden yaklaşık bir saat sonra zehirli iğneyle infaz edildi. 

Coleman, ilacın zerk edilmesinden 12 dakika sonra yaşamını yitirdi ve Yüksek Mahkeme'nin 1976 yılında idam cezasının yeniden uygulanmasına izin vermesinin ardından ülkede idam edilen 15. kadın mahkum oldu. ABD'de bu süre içinde idam edilen erkek mahkumların sayısı ise yaklaşık bin 400. 

Lisa Coleman, Teksas'ta aynı evi paylaştığı Marcella Williams'ın (33) oğlu Davontae Williams'ı aç bırakarak ve işkence ederek öldürmekten mahkum olmuştu. Davontae Williams'ın bir deri bir kemik kalmış cesedi, 2004 yılı temmuz ayında kadınların kaldığı apartman dairesinde bulunmuştu. 

Coleman'ın avukatları, kadınların çocuğun akıl hastası olduğunu söylediklerini aktarmış, ölümün kaza olduğunu savunmuşlardı.

Lisa Coleman, 2006 yılında idama mahkum edilmişti.

 

AA

Etiketler: , , , ,
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler