YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TSK Afrin'i ablukaya aldı! 11 nokta ele geçirildi
Türk Silahlı Kuvvetleri, Zeytin Dalı Harekatı'nda terör örgütü PYD/PKK işgalindeki Afrin'de 11 noktayı ele geçirerek güvenli ilerleme hatları oluşturdu.
TSK Afrin'i ablukaya aldı! 11 nokta ele geçirildi
22 Ocak 2018 / 07:00 Güncelleme: 22 Ocak 2018 / 08:33

TSK ve harekata destek veren Özgür Suriye Ordusu güçleri, sabah saatlerinde başlayan kara harekatında Afrin'in Raco ve Bülbül beldelerine bağlı Şenkal, Kurni, Bali, Edamanlı köyü ile Kita, Kordo ve Bibno çiftlikleri, Suriye Tel Tepesi ile 240. Tepe isimli noktaları ve iki tepeyi daha ele geçirdi.

HAREKAT GENİŞLİYOR

TSK ve ÖSO unsurları ilerledikleri ilk noktalarda ciddi bir direnişle karşılaşmadı. Muhalifler, Raco'nun köylerinde bazı terör örgütü mensuplarını sağ ele geçirdi. TSK uçakları da gün boyu terör örgütü mevzilerini vurdu.

Cinderis beldesine bağlı Celeme, Himdiye, Haclar, Freriye ve Tel sellür köylerinde örgüte ait hedeflerin bombalandığı görüldü.

TOPÇULAR BOMBALIYOR

PYD/PKK'nın Tel Rıfat ilçesine bağlı Malikkiye'deki terör yuvaları da Türk jetlerinin ve topçusunun hedefi oldu.

TERÖRİSTLER SİVİLLERİ HEDEF ALIYOR

Terör örgütü ise sivilleri doğrudan hedef almaya devam ederek Afrin'den Azez ilçesinin Kelcibrin beldesine saldırdı. Saldırıda 2 sivil hayatını kaybetti.

Öte yandan Afrin'in doğu hattındaki Azez ilçesinde ÖSO güçlerinin yoğun hazırlıklar içinde olduğu görüldü. Zeytin Dalı Harekatı'nın kara unsurlarının Afrin'e yeni saldırılarla farklı yönlerden de girerek gelişmesi bekleniyor.

iki gün
 // Vira Bismillâh
Devletimizin en yetkilileri Afrin operasyonu kısa sürede bitecek dediler. Evet çok doğru söylemişler. iki günde 9 köy domuz leşi yığınından temizlenmiş, ALLAH*a bin şükür. bu iş İNŞALLAH tahmin ettiğimizden daha kısa sürede bitecek. İNŞALLAH az zayiatla biter ve İNŞALLAH binlerce domuz leşi temizlenmiş olur. ALLAH*ım tüm güvenlik güçlerimizi korusun. AMİN AMİN AMİN. Fetih suresini okuyunuz, ben okuyorum, sabah ve ögle ben okudum. sizlerde okuyunuz LÜTFEN....
21 Ocak 2018 21:13
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler