YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
81 yıldır böylesi olmadı! Ceset fışkırıyor
Nepal'de meydana gelen ve yüzlerce kişinin yaşamını yitirdiği 7,9 büyüklüğündeki depremde bilanço her geçen saniye biraz daha ağırlaşıyor.
81 yıldır böylesi olmadı! Ceset fışkırıyor
26 Nisan 2015 / 09:01 Güncelleme: 26 Nisan 2015 / 09:07

Nepal'in başkenti Katmandu yakınlarında 7,8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Katmandu'da çok sayıda binayı yıkan deprem, yüzlerce kişinin ölümüne neden oldu. Görgü tanıkları sarsıntının dakikalarca sürdüğünü belirtti.

lmn-004.jpg

81 yıldır böylesi olmuyor

Yerel saatle 11.56'da yerin 15 kilometre altında meydana gelen depremin merkezinin, Katmandu'nun 77 kilometre kuzeybatısı olduğu açıklandı. AFP'nin haberine göre, Nepal polisi, ülkede son 81 yılda gerçekleşen en şiddetli depremde en az 876 kişinin öldüğünü duyurdu.

Komşu ülkelerde de hissedildi

Komşu ülke Hindistan, Pakistan ve Bangladeş'te de hissedilen şiddetli depremin etkisiyle Katmandu'daki birçok bina yerle bir oldu. Katmandu'da, 1832'de yapılan tarihi bir kule de yıkıldı. 14 katlı kulenin enkazındaki arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Enkaz altında 200 kişinin olduğu tahmin ediliyordu.

Mucize kurtuluş

Felaket bölgesinden zaman zaman sevindiren haberler de geliyor. Göçük altında kalan 1 kişi kurtarma ekipleri tarafından burnu bile kanamadan kurtarıldı. Kurtarılan kişinin gözlerindeki korku ise felaketin sembolü oldu.

Etiketler: ,
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler